Нацбанк наповнюватиме держрезерви китайською валютою

Нацбанк наповнюватиме держрезерви китайською валютою

Нацбанк наповнюватиме держрезерви китайською валютою

Україна розраховуватиметься з Китаєм юанями.

Національний банк має намір ввести в золотовалютні резерви китайський юань. У рамках візиту української делегації до Китаю представники Нацбанку України домовилися з Народним банком Китаю про проведення свопів в національних валютах.

Як розповіло джерело видання Комерсант Україна в НБУ, китайська влада готова проводити своп-операції на весь обсяг товарообігу між двома країнами.

"Хоча гривня Китаю не особливо потрібна, він зацікавлений в тому, щоб розширювати зону впливу своєї валюти на інші країни, а ми - в диференціюванні своїх резервів, - зазначив співрозмовник. - Ми станемо 12-ю країною, яка буде робити свопи з Китаєм".

За даними Держстату, обсяг імпорту товарів з Китаю в Україну в 2010 році становив 4,7 млрд доларів, експорту українських товарів - 1,31 млрд.

За січень-серпень імпорт виріс на 42% - до 3,93 млрд доларів, а експорт - на 62%, до 1,26 млрд.

Україна розраховує збільшити товарообіг, зокрема завдяки кореспондентським угодами між Банком Китаю та "Укрексімбанком".

При цьому НБУ погодився на переведення в юань тільки третини розрахунків. "Поки що ми будемо тримати близько 2,5 млрд доларів у юанях, а там видно буде", - сказав чиновник НБУ.

До 1 листопада резерви НБУ становили 34,160 млрд доларів, з яких 32,490 млрд доларів - у валюті.

За словами представників НБУ, близько 45% суми знаходяться в доларах США, 34% - у євро, 4,6% - в монетарному золоті. Переведення в юані 2,5 млрд доларів становитиме 7,3% резервів НБУ.

Читайте також:

МВФ готовий взяти за основу юань

Світовий банк: епоха долара закінчиться у 2025 році

Від Нацбанку вимагають проміняти долари та євро на рублі

Нацбанк розпродає долари і скуповує швейцарські франки

Повʼязані теми:

Наступна публікація