Світовий банк: епоха долара закінчиться у 2025 році

Через 14 років долар втратить статус головної світової валюти. Цей титул він розділить з євро та юанем.

Фахівці Світового банку прогнозують, що до 2025 року складеться нова мультивалютна система. Американський долар втратить пануюче становище, а євро і юань зрівняються з ним за статусом.

Рушійною силою буде зростаюча міць і вплив ринків, що розвиваються, вважають експерти.

На їх думку, через 14 років більше половини глобального росту економіки припадатиме на шість країн: Бразилію, Китай, Індію, Індонезію, Росію та Південну Корею.

Згідно з доповіддю Світового банку, опублікованою 17 травня, з 2011 до 2025 року економіки, що розвиваються, будуть мати щорічний приріст в 4,7%, а розвинені - тільки 2,3%.

Ці зміни спричинять за собою найширші наслідки. Так, значно збільшиться приплив інвестицій у країни, які є двигунами глобального зростання, стане значно більше транскордонних злиттів і поглинань, а у світі корпорацій не буде панування укорінених транснаціональних компаній, зазначив провідний автор доповіді Мансур Дайламі.

Найбільш реальним суперником долара вважають євро, за умови, що ця валюта успішно подолає кризи держборгу і проблеми морального ризику, пов'язані з антикризовою допомогою країнам ЄС.

Читайте також:

Світовий банк заявив про наближення нової економічної кризи

СБ: світова економіка повільно, але стабільно росте

Китай став більшим кредитором, ніж Світовий банк

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: