Євросуд скасував санкції проти Азарова

Євросуд скасував санкції проти Азарова

Рада ЄС має відшкодувати йому судові витрати.

19 грудня Європейський суд анулював санкції, що були накладені на колишнього українського прем’єр-міністра Миколу Азарова, який втік до Росії, повідомляє Радіо Свобода.

"Рішення Ради ЄС від 5 травня 2015 року, про внесення змін у рішенні від 2014 року щодо обмежувальних заходів стосовно деяких осіб, організацій та органів, що було пов’язане із ситуацією в Україні, анулюються, в тому пункті, що стосується пана Миколи Яновича Азарова", – йдеться у рішенні Суду.

Водночас Євросуд не лише скасував рішення про накладення санкцій на Азарова, але й зобов’язав ЄС відшкодувати витрати на судову процедуру його австрійським адвокатам, очолюваним Александером Еґґером та Ґабріелем Ланські, як під час початкового судового розгляду, так і в процесі апеляції.

Слід "відшкодувати витрати, як на розгляд у першій інстанції, так і нинішню апеляцію", – закликав суд Раду ЄС.

Рада ЄС додала Азарова до санкційного списку, а його активи були заморожені 2014 року на основі тверджень тоді нового уряду України. За рішенням Європейського суду, колишній прем'єр був позбавлений належної правової процедури.

Україна надіслала до Брюсселя звинувачення щодо Миколи Азарова, який тоді разом із колишнім президентом Віктором Януковичем втік до Росії, у важких злочинах, зокрема, присвоєнні активів державних енергетичних компаній та отриманні хабарів за призначення на посади.

Тим часом, європейські правники заявляють, що Рада ЄС, перед тим, як діяти на основі рішень органу влади третьої країни, повинна була перевірити, чи було це рішення ухвалене із врахуванням прав на захист та на ефективний юридичний супровід.

Європейський суд додає, що "Рада ЄС зобов’язана під час ухвалення обмежувальних заходів притримуватися основних прав, що є невід’ємною частиною правового порядку ЄС".

Раніше Генпрокуратура України викликала на допит екс-генпрокурора Віктора Пшонку та його сина Артема, екс-нардепа Юрія Іванющенка та сина екс-прем'єр-міністра Миколи Азарова Олексія.

Відео На російському ТБ показали Азарова як експерта з української мови

Микола Азаров – експерт з української мови на російському телебаченні. Прем’єр-утікач, який славився власним суржиком, коментував російським журналістам українську мовну реформу. У сюжеті, який вийшов на пропагандистському каналі Росія-24, йдеться про так звану популярність кирилиці в Європі і нерозумних українців, які попри вселенський захват російською, вирішили затвердити на державному рівні нові мовні правила. 

На російському ТБ показали Азарова як експерта з української мови

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів