Повні у 2021 році: дата, назва та вплив

Повні у 2021 році: дата, назва та вплив

ТСН.ua

Цьогоріч над Землею зійдуть 12 повень.

Місяць завжди приваблював людей. У міфології різних народів він зайняв чільне місце у вигляді бога чи богині. Вважається, що перші календарі, які вигадало людство, з'явилися у Китаї, та їх створили саме жінки для відстежування свого власного місячного циклу. З погляду езотерики, місячні фази та справді схожі на жіночий цикл - зростають, набувають силу під час повні та зменшуються енергетично. 

Чимало календарів навіть з плином часу залишилися місячно-сонячними, та і дату Великодня щороку вираховують саме за цими показниками. У сучасному світі повні залишилися важливими датами для неоязичників, приміром, віккан. Їх називають есбатами та влаштовують у цей день різноманітні ритуали. Щороку зазвичай 12 або 13 повень. 

У різних культурах їх називають по-різному, пов'язуючи зі стихійними явищами у той чи той період року. На певні назви мали вплив традиції північноамериканських індіанців, а на деякі - аграрні особливості. Не виключено, що, можливо, якісь цікаві назви мали колись і пращури українців. Озвучимо назви цих повних місяців та їхні дати у 2021 році. 

Повні 2021: календар

 • 28 січня - Місяць вовка

Цей повний місяць називається так через завивання вовків, які можуть підходити ближче до осель через брак їжі взимку. Також існують і альтернативні назви - холодний Місяць, голодний Місяць, Місяць очищення, тихий Місяць, сніговий Місяць, чарівний Місяць, Місяць лютої зими, зимовий Місяць, Місяць після Йолю, тобто зимового сонцестояння. 

 • 27 лютого Місяць снігу

Назва цієї повні говорить сама за себе, бо у цей період наметає чимало снігу. А погода часто буває поганою. Також є й інші назви цього періоду - штормовий Місяць, крижаний Місяць, дикий Місяць, швидкий Місяць тощо. 

 • 28 березня - Місяць черв'яка

Назва цієї повні може видатися з першого погляду кумедною та смішною. Проте тут підкреслена біологічна особливість - через підвищення температури навесні з-під землі починають вилазити черв'яки. Інші назви для повні у березні - Місяць насіння, яєчний Місяць, Місяць вітрів, Місяць плуга, Місяць круків, Місяць сніжних сліз, дівочий Місяць, цнотливий Місяць, Місяць бруньок, соковитий Місяць, Місяць оновлення. 

 • 27 квітня - Рожевий Місяць

Повня з такою романтичною назвою пояснюється періодом цвітіння різноманітних дерев та квітів. У США це, приміром, флокси - дуже рожеві рослини. Фігурують й інші назви - Місяць саджанців, Місяць голодних дерев, Місяць зеленої трави, Місяць листя, Місяць росту, заячий Місяць тощо. Серед цікавих назв - рибна повня, бо саме у цей час риба йде на нерест.

 • 26 травня - Місяць квітів

Назва повні у травні теж зрозуміла, адже йдеться про період буяння трав та квітів. Інші назви - веселий Місяць, яскравий Місяць, Місяць рослин, Місяць повернення жаб, Місяць радості. 

 • 24 червня - Полуничний Місяць

У цьому разі теж має промовисту назву, бо у цей період достигає врожай полуниці та інших ягід. У Європі також фігурує назва Місяць троянд. Серед інших назв - медовий Місяць, Місяць кохання, Місяць літа і навіть Місяць нагулювання жиру. 

 • 24 липня - Місяць оленя

Ця повня пов'язана з самцями оленів, на яких полювали древні народи. У цей час олені зчищають свої молоді роги-панти з оксамитовою шкіркою і перетворюють їх на справжні роги самців. Для неоязичників образ оленя є важливим, адже пов'язаний із їхнім головним божеством - Рогатим Богом. Серед інших назв повні у липні - Місяць благословення, вогняний Місяць, Місяць сіна, грозовий Місяць, дубовий Місяць і навіть - Місяць крові через засилля комарів. 

 • 22 серпня - Місяць лосося

Назву цього місяця пов'язують з лососем та осетром, адже починається риболовля. Також цю повню називають зерновим Місяцем, Місяць ячменю, кукурудзяний Місяць, Місяць врожаю, зрілий Місяць, ожиновий Місяць і навіть Місяць, коли чорніють вишні.

 • 21 вересня - Місяць врожаю 

Назва першої повні осені цілком зрозуміла, бо йдеться про період збору врожаю у різних куточках світу. Серед назв - фруктовий Місяць та винний Місяць. 

 • 20 жовтня - Місяць мисливця

Ця назва жовтневої повні пов'язана з заготівлею м'яса на зиму завдяки полюванню. Через вбивство тварин також трапляється назва кривавий Місяць. Є й інші - місяць листя, що падає, місяць вмирання трави тощо. 

 • 19 листопада - Місяць бобра

Ця повня називається так, бо під час неї бобри активно готуються до зими. Є назви - жалобний Місяць, Місяць мертвих, бо йдеться про період після Геловіну. Серед цікавих назв - Місяць пошуку та туманний місяць. 

 • 19 грудня - Холодний Місяць

Завершується рік повнею, назва якої знову вказує на прихід морозів. Інші варіанти назви - Місяць холодної ночі, великий зимовий Місяць, Місяць тріску дерев. 

Читайте також: 

Наступна публікація