Нестача ППО в Україні дозволяє росіянам просуватись на фронті - ISW

Нестача ППО в Україні дозволяє росіянам просуватись на фронті - ISW

Україні не вистачає зброї / Фото: ТСН.ua

Аналітики вважають, що українська протиповітряна оборона залишається обмеженою.

Слабкість та обмеженість української протиповітряної оборони дозволяє російським окупаційним військам швидко просуватися вперед на землі, зокрема поблизу Часового Яру. 

Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

"Здатність російських літаків діяти на глибині понад 100 кілометрів в українському повітряному просторі поблизу лінії фронту без значних втрат вказує на те, що українська протиповітряна оборона в цьому районі наразі є недостатньою, щоб стримувати або забороняти російським літакам діяти", — йдеться у тексті звіту.

А оскільки російські літаки можуть вільно себе почувати на певних критично важливих ділянках фронту та прикривати піхоту з повітря, це дозволяє російським окупаційним військам просуватись вперед й на землі.

"Українським силам все ще доводиться витрачати значні кошти на укомплектування матеріально-технічних засобів і визначати пріоритети в розподілі своїх обмежених засобів ППО на різних ділянках фронту, що дозволяє російській авіації підтримувати більш послідовні і швидкі успіхи на землі, зокрема в районі Часів Яру", — зазначили в ISW.

Раніше директор ЦРУ Вільям Бернс попередив американських законодавців: якщо США не нададуть військової підтримки, Україна може програти війну проти Росії до кінця року.

Читайте також:

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Війна Росії проти України
Наступна публікація