Кацапи reloaded, або Наука для неуків. Рецензія

У принципі, "Ноука від Гіркого Лука" - це цілком пристойна політична сатира, майже без суржику, зате з "коржиком".

На самому початку цієї збірки автор дякує Богові, особливо за те, що він "не кацап", і що подальшу "науку" можна починати з легким серцем і присмаком "майданної" ейфорії. Причому псевдонім відомого мережевого троля "Горький Лук" можна також інтерпретувати не в контексті пекучої, як правда, городини, а в сенсі того, що "лук" - це "дивитися". У будь-якому разі – навіть без огляду на його явну політичну некоректність – вільно буде приглянутися до цього явища з городу сучукрліту.

До речі, щодо будь-якої "коректності" автор одразу попереджає. Мовляв, яка може бути коректність, якщо вже два "незалежних" десятиліття українців поливають брудом з того боку сусідського паркану. "Теперь ты спрашиваешь меня, зачем я это пишу? – питається він в уявного співрозмовника. – Чтобы больше это не повторилось. Чтобы больше никто не купил нас на дешевое "братство" и кукольную перчатку "дружбы", натянутую на кулак с фигой".

Ноука от Горького Лука, обкладинка_2
Про що ж ця злободенна "наука" прифронтового часу, зібрана в "сборнике лекций по кацаповедению", уривки з якого розлетілися Інтернетом? Кажуть, її "навчителя" читає багато люду, якому війна знову розв'язала руки і язика. Крім того, чтиво це із мережевим жаргоном і лексикою для дорослих, як попереджає анотація.

Звісно, мова йде про "вату" - у голові та житті, а також "телевізор", "менталітет", "уманський антисемітизм", "щедрих кацапів і жадних хахлів", "духовні скріпи", "мерехтливих москалів". Ще тут "лист Адольфа", розповідь про відпочинок на морі в 1996-му, суцільні цитати з Ільфа-Петрова, парафрази з Гоголя-Шевченка, а також щедрої на міщанські перли радянської кінокласики на зразок "Чарівного голосу Джельсоміно", що виказує в авторі людину "старшого шкільного віку".

У принципі, "Ноука від Гіркого Лука" - це цілком пристойна політична сатира, майже без суржику, зате з коржиком - лексичні конструкції і загалом жанрова стилістика стислі, злі, іноді зарозумілі, ще й не мають нічого спільного з фольклорними "Кацапами" того ж Леся Подерв'янського. Певно, це вимоги часу такі, коли на радіо закликає "не піддаватися паніці" Дід Свирид, а в літературі садовить за патріотичну парту Гіркий Лук.

Горький Лук. Ноука от Горького Лука. – Х.: Виват, 2015. – 416 с.

Приєднуйтесь також до групи ТСН.Блоги на facebook і стежте за оновленнями розділу!

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: