Трамп як шанс для України

Ті, хто зараз п'є шампанське в Москві, видають бажане за дійсне.

До перемоги Дональда Трампа на президентських виборах у США треба ставитися без того, що наші політики колись називали "все пропало". Всі події ми повинні трансформувати на свою користь і бачити в них можливість повернути ситуацію у вигідний для нас бік. У цьому плані перемога Трампа є шансом для України. Важливо тільки ним правильно скористатися.

Новообраний американський президент – дуже непередбачуваний, різкий і певною мірою епатажний політик. Водночас він багато чого не розуміє у зовнішній політиці. Тому важливо дати йому правильну інформацію про те, що відбувається у світі. Зі свого боку цим займатимуться Конгрес США, урядові та партійні джерела Трампа. Україна також має скористатися з нового перезавантаження американської влади, створити канал зв'язку і донести чітку і зважену інформацію про ситуацію в Криму і на Сході України, розвіяти фантазії, які культивуються в Америці довкола Росії. Після цього є шанс, що США нададуть нам зброю.  

Зовнішньополітичний курс країни не можна змінити впродовж тижня, місяця чи навіть півроку. Це певна константа, і якщо політичний істеблішмент Америки має чітку позицію допомагати Україні і протидіяти російській агресії, то хто б не був сьогодні президентом, цю лінію звернути в абсолютно інший бік практично неможливо. Можуть бути нюанси, уточнення, корекції, але говорити, що США та Росія вже завтра стануть друзями – політична ілюзія. Надто різні у них інтереси, зокрема в Україні та Сирії.

Отже, тепер Україні потрібно чітко сформулювати те, чого ми хочемо в українсько-американських відносинах. У цьому плані із Трампом може бути навіть простіше, тому що ми щонайменше знатимемо межі своїх можливостей. За президентства Барака Обами ми лише чули обіцянки подумати, бачили, як рішення відкладають на потім в очікуванні, що проблеми самі собою розсмокчуться. У зовнішній політиці таких речей не вибачають. Значною мірою поразка Гілларі Клінтон пов'язана з невизначеністю Обами, його нерішучістю і невмінням приймати жорсткі політичні рішення і діяти відповідним чином.

Тепер Трампу потрібно дати час до інавгурації розібратися, що відбувається у світі. Тоді ми зможемо побачимо, що його риторика і, головне, дії різко зміняться. Одна справа – безвідповідальний претендент, інша – людина, на яку покладена колосальна відповідальність. Ті, хто зараз п'є шампанське в Москві, видають бажане за дійсне.

Приєднуйтесь також до групи ТСН.Блоги на  facebook  і слідкуйте за оновленнями розділу!

Програма Дональда Трампа, інфографіка, США
ТСН.ua

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: