Трампономіка. Що чекати світу та Україні від нового президента США

Інавгурація Трампа відбудеться в кінці січня 2017 року.

Світ звикає до того, що йому доведеться жити із новим американським президентом і робить прогнози щодо його політики. Яким буде Дональд Трамg у ролі господаря Білого дому, з'ясовувала у США журналістка ТСН Наталка Пісня. Її прогноз для України – невтішний.

Вашингтон готується до пришестя нового президента – 45-го за рахунком. Трамп переїде у Білий дім наприкінці січня, після інавгурації. Американська столиця від цієї новини не в захваті – передусім, через числені передвиборчі обіцянки Трампа.

Під час кампанії мільярдер неодноразово говорив про потенційну законодавчу заборону критики його особи. Хоча його перемога на виборах застала багатьох аналітиків зненацька, ця передвиборча обіцянка обраного президента навіює страх. Провідні політичні експерти в США впевнені, що позиція Трампа насамперед загрожує свободі слова в Америці.

"Трамп говорив, що збирається застосовувати право відповідальності щодо тих журналістів та медіа, які критикували його, лаяли його і закликали його до відповідальності. Це буде непросто зробити, бо це вимагатиме зміни законодавства, роботи з Конгресом. Але оскільки Конгрес залишається в руках республіканців, це цілком може статися", – прогнозує старший директор Інституту Маккейна Девід Крамер.

Варто згадати, що і в самій Республіканській партії до обіцянок Трампа теж ставляться з осторогою. Зокрема, сенатори МакКейн і Рубіо активно висловлювали свою думку щодо сумнівної позиції майбутнього президента на тему російської агресії в Україні. Аналітики стверджують, що Україні від приходу Трампа до влади добрих новин чекати не варто – передусім, через більш, ніж ймовірне зняття санкцій з Росії та навіть можливе визнання анексії Криму.

"Для України це дуже і дуже погана новина – визнання анексії, відсутність збройної підтримки. Я буду не здивований, якщо в грудні ЄС не подовжить санкції проти Росії. Трамп свого часу зазначив, що він був би зацікавлений у тому, що США скасували їх проти Росії. Він також говорив і про те, що розглядає варіант визнання анексії Криму. І якщо все це так, то він зовсім не збирається тиснути на ЄС у питанні санкцій. Я дуже стурбований тим, що санкції можуть бути скасовані спершу ЄС уже наступного місяця, а далі те саме зроблять США", – говорить Крамер.

Щодо свого опонента, то Трамп часто погрожував подати на Гілларі Клінтон до суду і навіть обіцяв посадити її у в'язницю в разі своєї перемоги. Поки що майбутній президент своїх слів не скасовував. Теперішній президент демократ Барак Обама відкрито заявляє, що з Трампом друзями ніколи не були, але вони обоє мають працювати на благо своєї країни.

"Кожен засмучений, коли його сторона програє вибори. Та зрештою ми маємо пам'ятати, що насправді ми одна команда. Ми не демократи і не республіканці. В першу чергу ми – американці", – наголосив Обама.

Аналітики переконані, що від адміністрації Трампа варто чекати на суттєві зміни у стосунках з Росією і НАТО, більш жорстких норм імміграційної політики, змін у торговельних угодах і концентрації на внутрішньоамериканських проблемах, а не вирішенні глобальних світових проблем.

ВідеоАналітики розповіли, що очікувати від нового господаря Білого Дому

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: