"Український диверсант" Штибліков давно перебував у списках ФСБ – брат затриманого

Його та ще двох мешканців Криму заарештували на два місяці.

Брат затриманого у Севастополі Дмитра Штиблікова, якого російські спецслужби звинуватили у роботі на українську розвідку, спростовує заяви про зв'язки родича з ГУР.

"Він знав, що він в якихось списках. Якщо прийняти версію, що він диверсант-терорист, то це шизофренія якась. Людина, яка знає, що вона в особливих списках, вона не буде цього робити. Версія у мене тільки одна - його діяльність, коли Крим був у складі України, призвела до того, що він був у списках ФСБ, і вони просто скористалися", - розповів Олексій Штибліков ТСН телефоном.

Затриманих у Севастополі українців троє - Володимир Дудко, Олексій Бессарабов та Дмитро Штибліков. Про двох останніх відомо, що до окупації Криму Росією вони працювали аналітиками в експертному центрі "Номос" у Севастополі.

Дмитро Штибліков, кримські диверсанти

Центр "Номос" - це українська неурядова організація, яка займалась вивченням питань геополітики та євроатлантичного співробітництва Чорноморського регіону. "Номос" також видавав журнал, експерти Центру мали проукраїнську позицію. Зокрема Дмитро Штибліков у багатьох інтерв'ю для ЗМІ висловлював неприємну для Росії позицію щодо Чорноморського флоту. Після анексії Криму "Номос" закрили.

Спочатку заарештували також і дружину Дмитра, але згодом відпустили, вона зараз у статусі свідка. ФСБ наглядала за "неблагонадійним" науковцем уже тривалий час. Кожен раз, коли Штибліков перетинав адмінкордон з Кримом, його затримували і допитували. Дмитра Штиблікова та двох інших затриманих арештували на 2 місяці, передають російські ЗМІ.

Нагадаємо, Міноборони України спростовує інформацію, що затримані у окупованому Криму - українські розвідники. У відомстві переконані, що друга цього року історія про українських диверсантів - чергова вигадка ФСБ. І затримання науковців насправді є доказом репресій проти українців в окупованому Криму.

Кореспондент ТСН Марія Васильєва

ВідеоРосійські силовики затримали групу українців у Севастополі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: