24 вересня в Історії

24 вересня в Історії

Не забувайте слідкувати  разом з нами, за перебігом історичних подій.

 У  1852-му році   в Парижі французький інженер Анрі Жирафф здійснив перший у світі політ на дирижаблі власної конструкції, на котрому був встановлений паровий двигун.

Дирижабль -  літальний апарат легший за повітря, аеростат із двигуном, завдяки якому дирижабль може рухатися незалежно від напряму повітряних потоків. Має обтічний еліптичний корпус (повітряну кулю), пропелери та одну або кілька гондол для команди, пасажирів чи вантажу.

 У  1869-му   на  американському ринку відбулася паніка через масову скупку золотих злитків двома бізнесменами ("чорна п'ятниця").

 1960   - В США на воду спущено перший у світі атомний авіаносець "Ентерпрайз".

1970-го року  радянська космічна станція "Луна 16" повернулась на Землю, завершивши перший у світі непілотований політ на Місяць.

 У  1998 році  в  Парижі французькі лікарі провели першу в світі операцію по трансплантації руки людини.

  Пацієнтом був 48-річний новозеландець Клінт Халлам, котрий втратив руку під час інциденту на виробництві в тюрмі, де Халлам відбував дворічне покарання за фінансову махінацію.

1999  - у  Лондоні на Бейкер-стріт відкрито триметровий бронзовий пам'ятник Шерлоку Холмсу.

В британській столиці це друга скульптура, поставлена на честь літературного персонажа - першим був увіковічений казковий Пітер Пен.

 Сьогодні, 24 вересня народилися:

 У  1501-му році   - Джироламо Кардано, італійський фізик, математик, філософ.  Винахідник карданного механізму, автор формули для розв'язку кубічних рівнянь.

 1739-й рік   — Григорій Потьомкін, російський державний діяч. Прозваний запорізькими козаками призвіськом  Гриць Нечеса.

У період правління Потьомкіна почалося будівництво Миколаєва, Херсона, Катеринослава, Севастополя, було розпочато вивчення покладів руд і кам'яного вугілля на півдні України.

 1898-го   - Говард Уолтер Флорі, австралійський медик. Разом з Ернстом Чейном отримав очищений пеніцилін і першим застосував його для лікування людини

Повʼязані теми:

Наступна публікація