Сутички під Офісом президента: серед десятка постраждалих – оператор ТСН

Сутички під Офісом президента: серед десятка постраждалих – оператор ТСН

Фото: УНІАН

Мітингувальники вимагали відпустити затриманих минулого тижня в Харкові колишніх бійців "Азову", яких підозрюють у розбоях та здирництві.

Восьмеро постраждалих серед силовиків та двоє серед журналістів, зокрема оператора ТСН Антона Філіппа збили з ніг. Так закінчилася протестна акція на Банковій. "Національний корпус" прийшов до Офісу президента, аби заступитися за бійців "Азову", яких нещодавно затримали за підозрою у розбої. Поліцейські хотіли перевірити, чи не мають мітингувальники заборонених предметів. І політична акція переросла у масштабну бійку.

Про це 14 серпня йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Бійки, димові шашки та світлошумові гранати – так на Банковій закінчився мітинг "Національного корпусу". Розпочатися він мав о першій. Втім ще з ранку біля Офісу президента почали збиратися правоохоронці. Коло будівлі уже стояли інсталяції до Дня Незалежності, тому їх узяли під охорону. Мітингувальників обіцяли пропустити на подвір’я, але лише після перевірки. Пояснюють, аби ті, бува, не пронесли туди вибухові речовини.

Фото: УНІАН

Із невеликим запізненням представники "Нацкорпусу" таки прийшли на Банкову. Пропозицію поліції пройти огляд сприйняли скептично. Перемовини тривали хвилин зо п’ять. Втім так нічим не закінчилися. Мітингарі почали підпирати кордон і врешті почали прориватися силою. Поліція виставила стінку, аби не пропустити протестувальників. Тому ті пустили у хід шини, вудочки, та фаєри.

Дісталося і журналістам, які працювали між кордонами силовиків та мітингувальників. Оператор ТСН Антон Філіпп просто під час знімань отримав удар у голову і впав на землю. Правоохоронці витягували його через спеціальний коридор.

Новини України: чим закінчилась акція протесту на Банковій

Новини України: чим закінчилась акція протесту на Банковій
Фото: УНІАН

Мітингарі кидалися у копів фаєрами, петардами та димовими гранатами, пшикали із газових балончиків. Силовики у відповідь також застосували газ. У якийсь момент всю Банкову затягнуло димом. У цей самий час за спинами правоохоронців стояли прибічники "Нацкорпусу", які таки пройшли перевірку і опинилися біля Офісу президента. Поки їхні однодумці билися, вони співали.

Сутичка тривала 20 хвилин. Зрештою силовики та мітингувальники, кашляючи від диму, почали розходитися по різні боки.

Правоохоронці у мегафон знову заявили - протестувальники таки можуть пройти до Офісу і провести свою акцію.

Фото: УНІАН

Відмовившись від ідеї докричатися до президента на робочому місці у вихідний, мітингарі вирішили змінити локацію – піти до нього додому.

Біля будинку в середмісті, де Зеленський має квартиру, протестувальники провели короткий мітинг, а подвір’я закидали фаєрами. І зрештою оголосили, заради чого власне сьогодні зібралися. Вони вимагають відпустити затриманих минулого тижня в Харкові колишніх бійців "Азову", яких підозрюють у розбоях та здирництві. А ще хочуть, аби влада не виконувала формулу Штайнмаєра та не допустила постачання води у Крим. Мітингувальники пообіцяли, що продовжать протести на День Незалежності і врешті розійшлися.

Фото: УНІАН

У поліції кажуть, внаслідок сутички постраждали восьмеро силовиків. Ще один нацгвардієць отримав поранення руки.

Хімічні опіки очей та забиття - такий діагноз поставили медики оператору ТСН. Фотографа одного з інтернет-видань мітингувальники побили ногами після того, як він відмовився видаляти світлини з акції.

У "Нацкорпусі" заявили, що також мають одного постраждалого.

Фото: УНІАН
Фото: УНІАН
Фото: МВС

Повʼязані теми:

Наступна публікація