Банк "Аркада" визнано неплатоспроможним – рішення НБУ

Банк "Аркада" визнано неплатоспроможним – рішення НБУ

Фото: Національний банк України

Вкладникам "Аркади" виплатять їхні інвестиції.

Банк "Аркада" віднесено до категорії неплатоспроможних через зменшення нормативів капіталу менш ніж до однієї третини від мінімального встановленого рівня. Таке рішення ухвалило правління Національного банку України.

Про це інформує пресслужба НБУ.

За інформацією Нацбанку, проблеми в банку з капіталом відбулися у зв'язку із втратою будівлі головного офісу та земельної ділянки у Києві, що було основним активом.

У Національному банку стверджують, що понад 90% вкладників "Аркади" (понад 5 000 осіб) отримають вклади в повному обсязі. Оскільки розмір їхніх вкладів не перевищує обіцяну Фондом гарантування вкладів фізичних осіб суму в 200 тисяч гривень. Ті клієнти, сума вкладів яких більша, отримають їх у межах суми, гарантованої Фондом, який загалом виплатить вкладникам 285 млн грн

У пресслужбі НБУ наголосили, що виведення банку "Аркада" з ринку не пов’язане із затримкою введення забудовниками в експлуатацію будинків ЖК "Еврика" та ЖК "Патріотика".

У регуляторі пояснюють, що нагляд за діяльністю забудовників поза межами компетенції Національного банку. Тому НБУ неодноразово звертався до відповідних компетентних органів щодо проблемних питань, пов’язаних із затримкою будівництва.

А торік у грудні за результатами перевірки, виявилися факти, які можуть свідчити про організовану злочинну діяльність. Їх Нацбанк надіслав до Служби безпеки України.

У Національному банку висловили занепокоєння станом ведення будівельних робіт та зауважили необхідність законодавчого врегулювання проблеми наявних довгобудів, які споруджуються за рахунок коштів фінансування будівництва.

Нагадаємо, раніше суд відніс банк "Аркада" до категорії "проблемних". Своїм рішенням суд задовольнив позов Фонду гарантування вкладів про арешт головного офісу "Аркада" (площею 14,1 тис. кв м) в Києві і земельної ділянки під ним (площею 0,53 га). Суд також заборонив власнику продавати ці об'єкти, а держреєстраторам – вчиняти відповідні реєстраційні дії.  

Вкладники банку "Аркада" вкотре влаштували масштабні протести, але до них так ніхто й не вийшов

Вкладники банку "Аркада" вкотре влаштували масштабні протести, але до них так ніхто й не вийшов

Повʼязані теми:

Наступна публікація