Білоруський рубль обвалився до історичного мінімуму

Білоруський рубль обвалився до історичного мінімуму

Білоруський рубль обвалився до історичного мінімуму / Фото: Вкурсе

У Білорусі національна валюта обвалилася до історичного мінімуму. На біржі долар коштує 8,710 тисяч, офіційний курс - 5,765.

Курс білоруського рубля впав на допсессіі Білоруської валютно-фондової біржі (БВФБ) в середу, 12 жовтня, до історичного мінімуму в 8,710 тис. рублів за долар США з 8,220 на попередніх торгах. При цьому офіційний курс валюти складає 5,765 тис. рублів за долар.

Білорусь, яка наразі переживає найжорсткішу за останні десять років фінансову кризу, з 14 вересня ввела додаткову торговельну сесію на біржі, де курс встановлюється без адміністративних обмежень, на основі попиту і пропозиції.

У перший день вільних торгів рубль впав до 8,600 тис. за долар з офіційного курсу 5,347.

Як відомо, фінансова криза, яка згодом переросла у загальноекономічну, у країні виникла через дії самої влади Білорусі. Напередодні президентських виборів у грудні 2010 були підвищені зарплати у бюджетній сфері. Вже тоді білоруський рубль похитнувся. Ще до виборів люди почали скуповувати стабільніші долари і євро. В результаті за 2010 рік золотовалютні резерви Білорусі зменшилися на 622 млн дол. (11%).

За перші 2 місяці 2011 року білоруси купили ще майже 1 млрд дол., у березні - 500 млн дол. Зневірившись задовольнити ажіотажний попит на тверді валюти, Нацбанк Білорусі 22 березня 2011 року перестав продавати банкам долари для подальшого перепродажу населенню.

Такими методами влада країни сподівалася врегулювати ситуацію з нестачею доларів і євро, але результатом стала ще більша валютна паніка.

На початку жовтня президент країни Олександр Лукашенко заявив, що у Білорусі немає загальної економічної кризи, а є лише деякі проблеми на валютному ринку.

Читайте також:

Лукашенко з незворушною фізіономією заперечив кризу у Білорусі

Інфляція у Білорусі досягла 74,5%

Білоруський рубль обвалився за день на 60%

Білорусь може змінити національну валюту на російський рубль

Повʼязані теми:

Наступна публікація