Лукашенко з незворушною фізіономією заперечив кризу у Білорусі

Лукашенко запевняє, що у Білорусі проблеми не з економікою, а з валютним ринком.

У Білорусі немає загальної економічної кризи, а є лише деякі проблеми на валютному ринку, заявив президент країни Олександр Лукашенко.

"Я ніде не говорив про кризу. У нас виникли певні проблеми з валютою. Криза - це коли обвалюється все, і економіка перш за все. Коли у людей немає роботи і немає зарплати. ВВП Білорусі за минулий період виріс до рівня минулого року приблизно на 10% ", - зазначив президент Білорусі.

Лукашенко вважає, що проблеми на валютному ринку і різка девальвація національної валюти викликані, перш за все, нестачею іноземної валюти.

"Але нам і "допомогли ", звичайно, дуже сильно, в тому числі і російські ЗМІ, і деякі чиновники, яких сьогодні вже немає, які створювали навколо Білорусі ажіотаж. А ви знаєте, що таке чутки для національної валюти", - зазначив він .

Нагадаємо, Олександр Лукашенко нещодавно попросив громадян не знімати гроші з банківських вкладів, щоб не обвалити банківську систему.

Нагадаємо, на початку жовтня голова Нацбанку Білорусі Надія Єрмакова заявила, що у Білорусі золотовалютні запаси не забезпечують роботу економіки, їх залишилось на 1-2 місяці.

Як відомо, фінансова криза, яка згодом переросла у загальноекономічну, у країні виникла через дії самої влади Білорусі. Напередодні президентських виборів у грудні 2010 були підвищені зарплати у бюджетній сфері. Вже тоді білоруський рубль похитнувся. Ще до виборів люди почали скуповувати стабільніші долари і євро. В результаті за 2010 рік золотовалютні резерви Білорусі зменшилися на 622 млн дол. (11%).

За перші 2 місяці 2011 року білоруси купили ще майже 1 млрд дол., у березні - 500 млн дол. Зневірившись задовольнити ажіотажний попит на тверді валюти, Нацбанк Білорусі 22 березня 2011 року перестав продавати банкам долари для подальшого перепродажу населенню.

Такими методами влада країни сподівалася врегулювати ситуацію з нестачею доларів і євро, але результатом стала ще більша валютна паніка.

Читайте також:

У Білорусі закінчуються золотовалютні резерви

Інфляція в Білорусі досягла 70%

Білорусі прогнозують інфляцію у 100%

Білорусь може змінити національну валюту на російський рубль

Лукашенко пообіцяв населенню матеріальну допомогу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: