У Білорусі закінчуються золотовалютні резерви

Золотовалютних резервів Нацбанку Білорусі залишилось на 2 місяці.

У Білорусі золотовалютні запаси не забезпечують роботу економіки, їх залишилось на 1-2 місяці. Про це заявила голова Нацбанку Білорусі Надія Єрмакова, виступаючи на сесії Ради Республіки.

"У зв'язку з тим, що зріс попит на іноземну валюту, знизилися золотовалютні резерви країни до ризикових, критичних розмірів. Практично, сьогодні ми не маємо тих запасів, які мають бути в економіці, які забезпечували б безризикову життєдіяльність економіки", - заявила Єрмакова.

Вона пояснила, що, згідно з міжнародними нормами, золотовалютний запас повинен забезпечувати тримісячний запас імпорту у розмірі 12-15 млрд доларів.

"Такі мають бути у нас золотовалютні резерви. На сьогодні ми маємо запас на 1-2 місяці", - відмітила голова Нацбанку Білорусі.

Як відомо, фінансова криза, яка згодом переросла у загальноекономічну, у країні виникла через дії самої влади Білорусі. Напередодні президентських виборів у грудні 2010 були підвищені зарплати у бюджетній сфері. Вже тоді білоруський рубль похитнувся. Ще до виборів люди почали скуповувати стабільніші долари і євро. В результаті за 2010 рік золотовалютні резерви Білорусі зменшилися на 622 млн дол. (11%).

За перші 2 місяці 2011 року білоруси купили ще майже 1 млрд дол., у березні - 500 млн дол. Зневірившись задовольнити ажіотажний попит на тверді валюти, Нацбанк Білорусі 22 березня 2011 року перестав продавати банкам долари для подальшого перепродажу населенню.

Такими методами влада країни сподівалася врегулювати ситуацію з нестачею доларів і євро, але результатом стала ще більша валютна паніка.

Читайте також:

Інфляція в Білорусі досягла 70%

Білорусі прогнозують інфляцію у 100%

Білорусь може змінити національну валюту на російський рубль

Лукашенко пообіцяв населенню матеріальну допомогу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: