Білорусь може змінити національну валюту на російський рубль

Білорусь може продати Росії більшість своїх активів і втратити економічний суверинітет.

Росія посилює свій вплив на Білорусь, що може призвести в перспективі до введення на її території російського рубля в якості єдиної валюти і беззастережного продажу російському капіталу білоруських активів, вважають білоруські політики.

"Думаю, що в перспективі постане питання про перехід Білорусі на російський рубль. Крок за кроком - усе до цього йде. Усе йде до втрати Білоруссю економічного суверенітету і відкриттю шляху для участі російського капіталу у білоруській приватизації. Країна стає скованою в ухваленні рішень з продажу своїх активів", - заявив екс-глава нацбанку Білорусі Станіслав Богданкевич.

Останні заяви керівництва Росії відносно Білорусі, і, зокрема, заява прем'єр-міністра Володимира Путіна про введення знижуючого "інтеграційного" коефіцієнта при формуванні ціни на газ Богданкевич розглядає в руслі того, що "Лукашенко домагається поступок з боку Путіна, натякаючи, що він повністю прив'язує свою країну до Росії, Митного союзу".

За його словами, Білорусь сьогодні, фактично, стоїть навколішки, маючи величезні проблеми в економіці, на валютному ринку. Лукашенко прекрасно розуміє, що, загостривши відносини із Заходом, він вимушений орієнтуватися тільки на Росію.

У свою чергу, голова Ліберально-демократичної партії (ЛДП) Сергій Гайдукевич заявив, що про майбутню втрату Білоруссю свого суверенітету "говорять люди некомпетентні і недалекі".

За словами Гайдукевича, тільки введення російського рубля дасть можливість зберегти суверенітет Білорусі і не розпродати за безцінь державні активи. Він переконаний, що ніякий суверенітет не буде втрачений, він тільки зміцнюватиметься.

Нагадаємо, що за перші шість місяців 2011 року держборг Білорусі збільшився на 82,5% і на 1 липня склав 69,95 трильйона білоруських рублів (понад 14 млрд доларів).

Як відомо, фінансова криза, яка згодом переросла у загальноекономічну, у країні виникла через дії самої влади Білорусі. Напередодні президентських виборів у грудні 2010 були підвищені зарплати у бюджетній сфері. Вже тоді білоруський рубль похитнувся. Ще до виборів люди почали скуповувати стабільніші долари і євро. В результаті за 2010 рік золотовалютні резерви Білорусі зменшилися на 622 млн дол. (11%).

За перші 2 місяці 2011 року білоруси купили ще майже 1 млрд дол., у березні - 500 млн дол. Зневірившись задовольнити ажіотажний попит на тверді валюти, Нацбанк Білорусі 22 березня 2011 року перестав продавати банкам долари для подальшого перепродажу населенню.

Такими методами влада країни сподівалася врегулювати ситуацію з нестачею доларів і євро, але результатом стала ще більша валютна паніка.

Читайте також:

Росія купила ГТС Білорусі за 5 мільярдів доларів

Росія знижує ціну на газ для Білорусі

Митний союз викликав дефіцит м'яса у Мінську

Інфляція у Білорусі за рік виросла майже на 50%

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: