Деякі сім'ї отримають по дві "вітіні тисячі"

Дата публікації
Перегляди
4092
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Деякі сім'ї отримають по дві "вітіні тисячі"

Вклади видаватимуть спочатку найстаршим

Гроші  можна буде зняти через два місяці після закінчення процедури реєстрації.

"Вітіну тисячу" як компенсацію за знецінені вклади СРСР на сьогодні планують отримати 6 мільйонів українців. Родинам, у яких і чоловік і дружина мали ощадкнижки - дадуть відразу дві тисячі.

Процедура отримання коштів стартує з реєстрації вкладників, яка почалась 2 квітня, з'ясували журналісти видання "Газета киевская".

"Вже зареєстрованим вкладникам необхідно пройти кілька нескладних етапів. Перший - актуалізація даних. Щоб дізнатися час і адресу установи "Ощадбанку", де буде проводитись актуалізація, вкладникам потрібно заповнити форму на сайті банку у розділі "Інформація для вкладників Ощадбанку колишнього СРСР". Ми розуміємо, що середній вік вкладників - 68 років, і вони самі навряд чи мають доступ в Інтернет. Тому просимо рідних, друзів, знайомих чи сусідів допомогти їм", - розповів глава правління "Ощадбанку" Сергій Подрєзов.

Якщо залишити свої дані по Інтернету немає можливості, банкіри радять телефонувати на "гарячу телефонну лінію" (0800-212 - 000 - безкоштовно зі стаціонарних телефонів).

За словами Подрєзова, у контакт-центрах чекають дзвінків вкладників 500 осіб. Правда, 3 квітня на "гарячу лінію" журналісти так і не змогли пробитись - всі лінії були перевантажені.

Після актуалізації вкладнику називають дату, час і місце, куди потрібно буде прийти з оригіналом паспорта (і його ксерокопією), ідентифікаційним кодом і ощадкнижкою, щоб відкрити картковий рахунок на отримання виплат. Банкіри обіцяють, що обійдеться без черг, але прийти вкладник повинен особисто - потрібен його підпис-згода на відкриття карткового рахунку.

Для людей, яким на 1 січня 2012 виповнилося 80 і більше років, актуалізація буде проходити з 2 по 20 квітня. Для вкладників у віці 70-79 років - З 21 квітня по 20 травня, для 60-69-річних - з 21 травня по 20 червня, для 50-59-річних - з 21 червня по 20 липня, а для тих, хто молодше 50 років, - з 21 липня. Тобто виплатять збереження всім, але в першу чергу тисячу гривень отримають 80-річні.

Через кілька місяців після актуалізації будуть виготовлені пластикові картки Нацбанку, на які і перерахують компенсацію. Картки можна буде забрати в мережі "Ощадбанку".

За словами Сергія Подрєзова, для вкладників вони будуть безкоштовними і, можливо, ще знадобляться для наступного етапу виплат "тисяч", оскільки будуть дійсні протягом трьох років. Також вкладники зможуть використовувати картку як знижку в аптеках і користуватися ще деякими пільгами, які ще в розробці.

Єдина незручність - деяким вкладникам доведеться вчитися користуватися банкоматами. Крім того, вкладникам обіцяють з часом привабливу депозитну програму, але процентну ставку поки не уточнили.

"Зареєструвавшись в квітні, можливо, ви отримаєте картку у червні. Якщо в травні - можливо, карту ви отримаєте в липні-серпні", - пообіцяв Сергій Подрєзов.

Паралельно вестиметься робота з тими вкладниками-власниками ощадкнижок колишнього СРСР, які ще не зверталися з приводу своїх виплат. На вересень планується їх актуалізація.

За словами Антона Тютюна, заступника голови правління "Ощадбанку", якщо в одній сім'ї і в чоловіка, і у дружини на ощадкнижках лежали гроші, і вони одночасно зареєструвалися на виплату, то кожного з них чекає по 1000 грн.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
4092
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація