Газопровід в обхід Росії подорожчав до 14 мільярдів євро

Газопровід в обхід Росії подорожчав до 14 мільярдів євро

Газопровід в обхід Росії коштуватиме 14 мільярдів євро / Фото: Lenta.ru

Європа зможе отримувати газ в обхід Росії не раніше 2018 року і заплатить за це до 14 мільярдів євро.

Вартість проектованого газопроводу Nabucco, який повинен пройти повз Росію, може скласти 10-14 млрд євро, що значно перевищує попередні розрахунки, повідомив комісар Європейського союзу з енергетики Гюнтер Еттінгер.

На поточному тижні австрійський учасник проекту OMV Gas GmbH озвучив прогноз, згідно з яким постачання газу по магістралі почнуться лише в 2018 р.

Раніше повідомлялося, що, за неофіційною інформацією, проектна вартість газопроводу виросла з 7,9 млрд євро до 12-15 млрд євро. Також повідомлялося, що ухвалення остаточного інвестиційного рішення по газопроводу може бути відкладено до 2012 р у зв'язку зі збільшенням вартості і неврегульованим питанням про постачання газу. Раніше воно переносилось на 2011 р через тривалі переговори з постачаннями "блакитного палива" з Азербайджану.

Учасниками проекту Nabucco є компанії OMV Gas GmbH (Австрія), Botas (Туреччина), Bulgargaz (Болгарія), s.n.t.g.n.Transgaz S.A. (Румунія), MOL Natural Gas Transmission Company Ltd. (Угорщина), RWE (Німеччина). Кожен з учасників має рівні частки - по 16,67%. Основними постачальниками для проекту розглядаються Азербайджан, Ірак та Туркменістан.

Nabucco - проектований магістральний газопровід довжиною 3,3 тис. км, який піде в обхід Росії з Центральної Азії в країни Євросоюзу, насамперед в Австрію і Німеччину. Його проектна потужність - 26-32 млрд куб. м газу в рік.

Спочатку проект трубопроводу Nabucco, представлений в 2004 р, передбачав постачання газу з родовищ Ірану в Перській затоці. У 2006 р. у зв'язку з конфліктом навколо іранської ядерної програми було прийнято рішення змінити проект таким чином, щоб мати можливість постачати газ з Туркменістану, Узбекистану і Азербайджану.

Читайте також:

Іран планує побудувати конкурента газопроводу Nabucco

Газогін в обхід Росії подорожчав вдвічі

Єврокомісія жорстко розкритикувала газопровід в обхід України

Повʼязані теми:

Наступна публікація