Іран планує побудувати конкурента газопроводу Nabucco

Іран, Ірак та Сирія витратять 10 мільярдів доларів на будівництво газопроводу до Європи в обхід Nabucco.

Нафтові міністри Ірану, Іраку та Сирії підписали меморандум про взаєморозуміння з будівництва газопроводу з іранського газового гігантського родовища Південний Парс до Європи.

Будівництво такого газопроводу протяжністю 5 тис. км і вартістю 10 млрд доларів дозволить постачати газ з Південного Парса в Європу через територію Ірану, Сирії, Лівану і середземноморського регіону.

Варто відзначити, що газопровід Nabucco, який лобіює ЄС, планувалося прокласти з Іраку, Азербайджану і Туркменії через територію Туреччини. Іран також розглядався як ресурсна база, проте був виключений з проекту у зв'язку з економічними санкціями ООН проти країни.

Після підписання меморандуму голова державної іранської газової компанії (NIGC) Джавад Оджи заявив, що "Південний Парс з реальними запасами у 16 трлн куб. м газу є надійним джерелом поставок, що є необхідною умовою будівництва газопроводу - умови, якої немає в Nabucco".

За його словами, будівництво газопроводу може зайняти 3-5 років, для вибору маршруту призначений міжнародний консультант.

Говорячи про необхідні дозволи на прокладання газопроводу з боку транзитних країн, Оджи сказав, що "на цей момент проведено близько 20 експертних зустрічей з представниками Туреччини, Іраку та Сирії, і всі з них дали відповідні письмові згоди".

Читайте також:

Газогін в обхід Росії подорожчав вдвічі

Грузія, Азербайджан, Румунія та Угорщина створили свій Nabucco

"Газпром" не блокуватиме будівництво газогону Nabucco

Росія завершила будівництво першої гілки "Північного потоку"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: