Газогін в обхід Росії подорожчав вдвічі

Вартість прокладання газопроводу Nabucco, через який постачатимуть газ Європі із Туркменії та Азербайджану в обхід Росії, виросла в два рази.

Вартість газопроводу Nabucco виросла майже в два рази. Як повідомили джерела, знайомі з ситуацією, оцінка витрат на проект збільшена з 7,9 млрд євро до 12-15 млрд.

Деякі учасники проекту не згодні з названою сумою і вимагають провести переоцінку. "Нинішня оцінка вартості газопроводу в 7,9 мільярда євро базується на техніко-економічному обгрунтуванні проекту, яке було завершено в 2005 році, - заявив офіційний представник Nabucco Крістіан Долізал. - Будь-які інші оцінки є спекуляцією".

Проведення додаткової переоцінки витрат може привести до перенесення ухвалення остаточного інвестиційного рішення наступного року.

"Те, що вартість Nabucco зросте, було очевидно із самого початку - з часу планування виросли ціни на метал і труби, що закономірно призводить до росту загальної вартості проекту, - говорить аналітик Віталій Крюков. - Але головною проблемою Nabucco залишається не вартість, а ресурсна база (хоча певний прогрес в цьому питанні є - наприклад, Азербайджан заявив про свою готовність постачати в трубу не менше 10 млрд кубометрів газу)".

За словами Крюкова, зараз існують реальніші альтернативні проекти газопроводів, які і дешевше обійдуться, і можуть бути реалізовані в коротші терміни - це IТGI (Туреччина-Греція-Італія, вартість 2,5 млрд євро) і TAP (Трансадріатичний газопровід, по якому газ з Каспійського регіону і з Близького Сходу піде в Європу, вартість - 1,1 млрд євро). "Ці труби можуть замінити Nabucco", - вважає Крюков.

Затримка ухвалення остаточного інвестиційного рішення по Nabucco грає на руку його основному конкурентові - російському "Південному потоку". Експерти неодноразово говорили про те, що фактично Європі потрібний лише один газопровід такого масштабу. Якщо "Південний потік" буде запущений раніше, Nabucco виявиться зайвим. Інвестиційне рішення по "Південному потоку" має бути прийняте в 2011 році.

Нагадаємо, що 4 травня завершилося прокладення першої нитки газопроводу "Північний потік" по дну Балтійського моря.

Початок транспортування газу по прокладеній гілці "Північного потоку" запланований на четвертий квартал 2011 року. У тому ж кварталі уся система цілком повинна буде пройти випробування до введення в експлуатацію.

Як повідомлялося, проекти газопроводів "Північний потік" і "Південний потік" передбачають транспортування газу в Європу в обхід України.

"Північний потік" передбачає транспортування газу з Росії в Європейський Союз через Балтійське море. Передбачувана потужність - до 55 млрд куб. м за рік.

Читайте також:

"Газпром" не блокуватиме будівництво газогону Nabucco

Росія завершила будівництво першої гілки "Північного потоку"

Грузія, Азербайджан, Румунія та Угорщина створили свій Nabucco

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: