Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Кабмін затвердив порядок перевірки соціальних виплат

Мета - оптимізувати бюджетні видатки.

Кабінет міністрів затвердив порядок верифікації пенсій, пільг, субсидій та інших соціальних виплат, які здійснюють за рахунок державних коштів, повідомляють в уряді.

Перевірки проведуть, аби оптимізувати бюджетні видатки, а державні виплати отримували більш адресно. Процес спрямований на те, щоб соціальні виплати отримували українці, які дійсно потребують допомоги. Згідно з порядком верифікації буде використовуватися інформація, яка впливає на визначення права на отримання і розмір таких виплат. 

Верифікація державних виплат – це комплекс заходів зі збору та перевірки достовірності інформації для призначення і нарахування державних виплат. Результат перевірки впливатиме на визначення права на отримання та розмір допомоги. Її можуть скасувати, якщо виявлять невідповідності даних у автоматизованих інформаційних системах, реєстрах, базах даних суб’єктів надання інформації.

В Кабміні повідомляють, що вони врегулювали питання щодо захисту персональної інформації про громадян, дані яких використовують під час верифікації. Раніше суди скасовували рішення уряду про проведення перевірки отримувачів соціальних виплат саме через порушення захисту персональних даних.

Протягом минулого року за результатами верифікації державних виплат Мінфін надав понад 7,5 млн рекомендацій щодо перевірки близько 2,6 млн отримувачів соціальної допомоги. Виявилося, що за рік неправомірно призначили державні виплати на загальну суму понад 50 млн гривень.

Нагадаємо, Мінфін розробив законопроект "Про верифікацію та моніторинг державних виплат", який допоможе вегулювати на законодавчому рівні повномасштабний аудит пенсій, допомог, пільг, субсидій, інших соціальних виплат. Його зареєстрували у Верховній Раді, але досі не схвалили.

Відео У липні в Україні зросте прожитковий мінімум та соцвиплати - Економічні новини

У зв’язку з цим, мінімальна пенсія збільшиться на 67 гривень до 1564 грн, а максимальна - на 670 гривень - до 15 тисяч 640 гривень. Детальніше про це, а також про новий порядок монетизації субсидій - одразу після свіжої інформації про курси валют.

У липні в Україні зросте прожитковий мінімум та соцвиплати - Економічні новини

Залиште свій коментар

Вибір редакції