На українські ТЕС починають постачати африканське вугілля

71,7 тисячі тонн вугілля замовило державне "Центренерго".

На дві українські теплоелектростанції – Трипільську на Київщині та Зміївську на Харківщині – почне надходити енергетичне вугілля з Південно-Африканської Республіки. 71,7 тис. тонн вантажу доставили морем ще минулого четверга, 25 серпня.

Про це повідомляє прес-служба державного холдингу "Центренерго".

Перші 50 вагонів мають доставити на склади Трипільської ТЕС. Повне розвантаження всіх контейнерів судна Coronis займе чотири-п'ять днів, тобто до 29-30 серпня.

У "Центренерго" уточнили, що паливо купили через швейцарську компанію Alchar Services SA. Контроль за якісними показниками вугілля виконує міжнародна компанія Incolab Services B.V., що спеціалізується на проведенні незалежної експертизи, контролю та сертифікації, має акредитацію та атестацію в Україні.

Нагадаємо, брак вугілля українська енергетична система почала відчувати ще два роки тому, з літа 2014-го, коли на Донбасі розгорнулася повномасштабна війна. Відтоді ТЕС зі значними перебоями отримують паливо зі Сходу. Через дефіцит антрацитового вугілля в Україні торік відбувалися віялові відключення електроенергії. Паливо почали імпортувати з ПАР, США, Австралії, Росії, Казахстану.

Наприкінці цьогорічної весни міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик запевнив, що Україна в 2016-му не купуватиме вугілля в ПАР. Через два місяці, на початку серпня, він заявив, що невдовзі до України прибуде судно з імпортним енергетичним вугіллям. Тепер же стало відомо, що це африканське вугілля.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: