Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
НБУ проведе стрес-тестування ще 40 банків

Процес мають завершити до кінця осені.

До кінця осені цього року Національний банк України запланував провести стрес-тестування ще 40 комерційних банків. Також мають затвердити план їхньої докапіталізації.

Про це повідомляє прес-служба НБУ з посиланням на виступ в. о. заступника голови регулятора Катерини Рожкової під час зустрічі з керівниками 40 найбільших банків країни, пише УНІАН.

"4 лютого було підписано постанову правління Національного банку України про початок діагностики наступних 40 банків. Разом з тим, частина банків будуть діагностуватися станом на 1 січня, наступні – станом на 1 квітня. Ми плануємо закінчити діагностику та затвердити плани докапіталізації до кінця осені 2016 року", – уточнила Рожкова.

Після проведення діагностики перших 20 банків уже є програми докапіталізації першої десятки банків, і рішення правління НБУ про їхнє затвердження очікується найближчим часом. Програми наступних десяти банків регулятор має отримати до кінця березня.

Рожкова звернула увагу, що, незважаючи на різні строки проведення діагностики, графік докапіталізації банків однаковий, усі банки мають привести капітал до позитивних значень до 1 квітня 2016 року. Також НБУ закінчує роботу над новою методикою оцінки кредитного ризику.

Нагадаємо, Нацбанк у 2015 році почав повторне стрес-тестування 20 робочих банків з групи найбільших за активами. На початку листопада регулятор повідомив, що має намір перенести стрес-тестування другої двадцятки найбільших банків України у зв'язку з розробкою нових правил оцінки банками кредитного ризику, які планує ввести в дію з 1 квітня 2016 року.

Тим часом НБУ оголосив, що вперше зарахував до категорії неплатоспроможних комерційний банк через непрозору структуру власності.

Залиште свій коментар

Вибір редакції