Рейдери відлякують європейських бізнесменів від України

Дата публікації
Перегляди
1592
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Рейдери відлякують європейських бізнесменів від України

В Україні процвітає лише той бізнес, який має зв'язки з владою

Через поганий бізнес-клімат іноземці можуть перестати інвестувати в Україну.

В Україні стабільно погіршується бізнес-клімат, заявив посол Великобританії в Україні Лі Тернер, наголосивши, зокрема, на рейдерстві.

"Відверто кажучи, в Києві не тільки для іноземних бізнесменів, а й для всіх становище погіршується, що стосується бізнес-клімату. Більшість з них мені про це говорять", - повідомив посол.

Думку підприємців поділяє і сам Тернер. "Я сказав би, що зараз найбільша проблема - це клімат для бізнесу. І особливо гостра проблема рейдерства", - повідомив він.

Посол відзначив, що компанії, в яких хороші відносини з владою, мають можливість збільшувати тиск на конкурентів.

"Звичайно, я розумію, що це молода демократія, що дуже важко робити такі реформи. Але якщо становище не покращиться протягом наступних 6-12 місяців - інвестувати в Україну ніхто не буде, на жаль. Це найбільша проблема", - вважає Тернер.

Він також висловив сподівання, що в результаті реформ, які проводяться в Україні, ситуація зміниться і тоді підприємці без побоювань зможуть вкладати гроші в українську економіку.

Нагадаємо, Держстат порахував, що чистий приріст прямих іноземних інвестицій в Україну за 2011 рік склав 4,6 мільярда доларів, що в 1,8 рази перевищує аналогічний показник за січень-вересень 2010 року.

Варто відзначити, що раніше директор Світового банку в Україні, Білорусі та Молдові Мартін Райзер також заявив, що в Україні існує висока загроза рейдерського захоплення бізнесу.

"Приходячи в Україну, інвестори повинні говорити з посольствами та іншими інвесторами, щоб дізнатися особливості роботи в Україні. Тут можуть швидко забрати бізнес. Тут досить небезпечно, і всі це визнають. Потрібно чітко розуміти, через що виникає ця проблема - у зв'язку законодавством, судовою системою або іншими факторами. Потрібно сфокусуватися на цьому питанні і всебічно вивчити цю тему", - зазначив він.

Як повідомлялося, Україна у рейтингу сприятливості ділового середовища втратила за рік 3 позицій і перемістилася на 152-е місце. З таким показником країна опинилася в аутсайдерах списку між Ліберією (151) та Болівією (153).

Гондурас, з яким часто люблять порівнювати Україну, знаходиться на 128 позиції списку.

Читайте також:

Світовий банк попереджає: вести бізнес в Україні небезпечно

Українську економіку визнали однією із найперспективніших у світі

Економіка України росте швидше, ніж економіка Арабських Еміратів

Вести бізнес в Україні гірше, ніж в Гондурасі

Українська економіка застрягла на рівні африканських країн

Forbes визнав економіку України однією із найгірших у світі

Україна зайняла передостаннє місце в "Рейтингу прогресу"

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1592
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація