Російські автомобілі можуть подорожчати в Україні на 10%

Дата публікації
Перегляди
2323
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Російські автомобілі можуть подорожчати в Україні на 10%

Урядовці хочуть наповнити бюджет грошима за рахунок російьских автовиробників / Фото: trinixy.ru

Слідом за "сирною" на дві країни може чекати чергова торгова війна - цього разу автомобільна.

Український уряд шукають джерел поповнення бюджету і розглядає варіант збільшення до 10% акцизного збору на авто, які виробляються в Росії. Про це пише "Комсомольська правда в Україні" з посиланням на власні джерела в Кабміні.

Річ у тім, що зараз машини, зібрані в Росії, імпортуються за ставкою в 0% згідно міжурядовим угодам. Ті авто, які виробляються в Україні, так само без податків імпортуються в РФ.

Унаслідок новацій здорожчати для українців можуть такі марки, як Lada та УАЗ, а також зібрані в Росії за ліцензією авто відомих світових брендів.

КП зазначає, що наразі в торгівлі машинами поміж двома країнами спостерігається відносний баланс. Згідно з даними Держкомстату, Україна продала в Росію 38702 авто на суму понад 273 млн дол, а купила 39067 машин на суму 310 млн дол.

Якщо Україна підніме мита для ввезення російських авто, то і продукція компаній "ЗАЗ" і "Богдан" отримає симетричні санкції від РФ. А з урахуванням того, що у наших сусідів розмір мит вищий, то українські авто стануть неконкурентоспроможними на російському ринку, застерігає газета.

Опитані виданням дилери по-різному оцінюють перспективи введення нового податку. В цілому російські авто можуть подорожчати на 10%, але деякі моделі, які не користуються особливою популярністю, імпортери можуть продавати на 5-7% дорожче, компенсуючи недоотриманий прибуток за рахунок моделей, які розлітаються, мов гарячі пиріжки.

В цілому учасники ринку поки не готові обговорювати нововведення, бо не бачили пропозицій уряду, проте багато хто сподівається, що вони так і залишаться на рівні пропозицій.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2323
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація