У Дніпропетровську з'явиться наземне метро

Дніпропетровську підземку виведуть на поверхню. У разі схвалення проекту наземної гілки, Дніпропетровськ зможе здійснити будівництво власним коштом.

Будівництво наземної гілки метро дніпропетровського метрополітену дозволить збільшити об'єми перевезень у 17 разів. У разі схвалення проекту наземної гілки, Дніпропетровськ зможе здійснити будівництво за власний рахунок, повідомили в мерії міста.

Раніше можливість виведення метро на поверхню не розглядалася в принципі. Це пов'язано з тим, що проект метрополітену розроблявся виходячи з двох функцій, покладених на підземні тунелі: перевезення пасажирів в метро і приміщення для сховища на випадок військових дій і інших надзвичайних ситуацій.

"Сьогодні функція метро як сховища відпала, і ми можемо говорити про будівництво наземної гілки, - заявив мер Дніпропетровська Іван Куличенко. - Її можна зробити в районі Південного вокзалу - спочатку, використовувати залізничне полотно, а пізніше вже побудувати окрему колію".

Оскільки будівництво підземного метрополітену, особливо враховуючи підземні води Дніпропетровська, обходиться дуже дорого, місту доводиться шукати фінансову допомогу у державному та обласному бюджетах. Наземне ж метро місто зможе побудувати власним коштом.

Питання про будівництво наземної гілки буде винесено на найближчу сесію. Іван Куличенко упевнений, що питання буде вирішено позитивно, і нову гілку метро відразу внесуть в генеплан Дніпропетровська.

"Так реально до закінчення будівництва метрополітену, як цього року, ми ще ніколи не підходили",- відмітив Іван Куличенко.

Нагадаємо, що цього року вперше за останні декілька років в дніпропетровському метрополітені поновилися проходки. Станцію "Центральна" планують відкрити у 2012 році, станцію "Історична" - в 2015-му.

Читайте також:

Стихійну торгівлю у київському метро знову спробують ліквідувати

Від губернатора Дніпропетровщини вимагають говорити українською

Флешмоб без штанів у нью-йоркському метро

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: