Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Янукович має повернути Україні не менше 30 мільярдів доларів – експерт

Експерт пояснив, як Україні повернути гроші за збитки від агресії РФ.

Утікач Віктор Янукович завдяки своїм махінаціям заборгував Україні не менше 30 мільярдів доларів.

Про це у своїй заяві у Вашингтоні повідомив експерт-правник Атлантичної Ради Алан Райлі, пише "Голос Америки".

За словами Райлі, усі українські втрати можна поділити на дві категорії: вкрадене режимом Віктора Януковича та шкода від анексії Криму й війни, яку розв'язала РФ.

"Якщо говорити про гроші, які вкрав попередній український режим Віктора Януковича, то слід згадати махінації з ПДВ та з державними закупівлями. Бюджет державних закупівель на рік складав 12 мільярдів доларів. І навіть за найбільш консервативними підрахунками – попередній режим має повернути Україні близько 30 мільярдів доларів", - пояснив Райлі.

Експерт порадив українській владі сформувати справу проти Януковича так, аби той відчув загрозу кримінальної відповідальності. Пізніше, за потреби, його справу можна пообіцяти закрити, якщо він поверне награбоване Україні.

Однак, на думку Райлі, результат може стати можливим лише з волі нинішніх можновладців.

"Дехто каже, що в нинішньому українському уряді нема зацікавленості в тому, щоб починати таку справу проти Януковича. Тому що окремі представники нинішньої влади, поводяться так само, як колись представники режиму Януковича. До того ж, державна бюрократична машина України залишається не реформованою, а вона без сумніву є частиною цієї схеми. Але для об'єктивності треба визнати, що Україна зараз у скрутній ситуації. Оскільки країна зазнала російської окупації й головне завдання українських чиновників нині – змінити ситуацію на краще", – каже Райлі.

Однак експерт-правник наголосив, що схема повернення грошей за збитки, завдані російською агресією, має бути інакшою.

Судитися проти країни-агресора варто не єдиним позовом, а окремими, де будуть перелічені  втрати переселенців, збитки, які понесли бізнеси окупованого Криму й Донбасу, відшкодування за тортури й залякування на загарбаних територіях.  

Нагадаємо, що Україна, а також представники президента-втікача Віктора Януковича та його синів, не досягли згоди щодо суми компенсації з боку офіційного Києва, через що наразі в Люксембурзі триває розгляд справи з цього приводу.

Раніше Суд ЄС виніс рішення, що Україна має компенсувати юридичні витрати Януковичів, пов'язані зі спробою Києва увійти в санкційний процес "Янукович проти Ради ЄС" в ролі третьої сторони. Згодом Україна відкликала свою заявку про входження до процесу, але за цей період Янукович та його сини понесли певні юридичні витрати, які Київ, за проміжним рішенням суду, має компенсувати. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції