Європа розкриє деталі контрактів з "Газпромом"

Європа розкриє деталі контрактів з "Газпромом"

Європа розкриє деталі контрактів з "Газпромом"

Європа розкриє інформацію про ціну, обсяг, дату та час операції, ім'я продавця і покупця, а також в чиїх інтересах відбувається продаж газу.

Відповідно до затверджених Радою ЄС нових правил роботи на оптових ринках газу та електроенергії, всі енерготрейдери тепер зобов'язані повідомляти про свої операції в Агентство із взаємодії енергорегуляторів - ACER.

Зокрема, необхідно буде інформувати про ціну, обсяг, дату та час операції, повідомляти ім'я продавця і покупця, а також в чиїх інтересах відбувається продаж, пише Комерсант-Україна.

Правила забороняють використання інсайдерської інформації при купівлі або продажу на оптових енергоринках.

Ексклюзивна і здатна вплинути на ціни інформація тепер повинна буде розкриватися до закриття угоди.

Передана інформація буде аналізуватися ACER, після чого регулятор зможе вимагати від національних антимонопольних відомств дослідження підозрілих випадків і покарання винних у порушенні правил ЄС.

Після введення нових правил регулятор буде мати доступ до інформації про прямі контракти, у тому числі про договори на закупівлю газу у "Газпрому".

Нагадаємо, нещодавно антимонопольні відомства Європи провели вилучення документів в офісах європейських контрагентів російської монополії.

Експерти відзначали, що це було зроблено в тому числі для того, щоб дізнатися цю інформацію і впливати на ціноутворення "Газпрому", що постачає до третини всього газу, що споживається в Європі.

Читайте також:

"Газпрому" загрожують штрафи у декілька мільярдів євро

У європейські офіси "Газпрому" нагрянули з обшуками

"Газпром" заявив, що повторення "газової війни" з Україною не буде

Європа різко скоротила закупівлі російського газу

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Газовий конфлікт України і РФ
Наступна публікація