Європарламент надав Україні додаткові торговельні преференції

Документ набере чинності після того, як буде оприлюднений в Офіційному журналі ЄС.

У Європейському парламенті підписали рішення про надання Україні додаткових торговельних преференцій.

Документ підписали президент Європейського парламенту Антоніо Таяні та заступник міністра з питань справ Євросоюзу головуючої у ЄС Естонії Матті Маасікас, пише УНІАН.

Зазначається, що на церемонії також був присутній доповідач Європарламенту з цього питання Ярослав Валеса.

Документ набере чинності після того, як буде оприлюднений в Офіційному журналі ЄС. Очікується, що це станеться наприкінці вересня.

Нагадаємо, раніше Європарламент підтримав рішення про надання торгових пільг Україні. Зокрема, мають бути збільшені квоти на томати, пшеницю, кукурудзу та мед, але не в тому обсязі, як раніше це пропонувалося Єврокомісією, сечовину з пропозицій виключили.

Зокрема, встановлені такі річні квоти: для меду – 2,5 тис. тонн, томатів оброблених – 3 тис. тонн, пшениці – 65 тис. тонн, кукурудзи – 625 тис. тонн, ячменю – 325 тис. тонн.

Преференції мають ввести восени терміном на три роки, як доповнення до Угоди щодо поглибленої та всеохопної зони вільної торгівлі.

Торік у вересні Єврокомісія запропонувала підвищити квоти на експорт низки українських товарів. Зокрема, на кукурудзу - на 650 тис. тонн, пшеницю - на 100 тис. тонн, ячмінь - на 350 тис. тонн, крупу й оброблене зерно - на 7,8 тис. тонн, овес - на 4 тис. тонн, мед - на 3 тис. тонн, виноградний сік - на 500 тонн, оброблені томати - на 5 тис. тонн. 

ВідеоЄвропейський Союз проголосував за торговельні преференції Україні

Залиште свій коментар