Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Рада Євросоюзу ухвалила розширені торговельні преференції для України

Розширений список продуктів може почати діяти вже восени.

У понеділок, 17 липня, Рада Європейського Союзу затвердила рішення щодо надання Україні додаткових торговельних преференцій.

Це рішення ухвалили в рамках засідання Ради з питань сільського господарства та рибальства, передає УНІАН.

Раніше на розширення преференцій для України погодився Європарламент. Зокрема, мають бути збільшені квоти на томати, пшеницю, кукурудзу та мед, але не в тому обсязі, як раніше це пропонувалося Єврокомісією, сечовину з пропозицій виключили.

Зокрема, встановлені такі річні квоти: для меду – 2,5 тис. тонн, томатів оброблених – 3 тис. тонн, пшениці – 65 тис. тонн, кукурудзи – 625 тис. тонн, ячміню – 325 тис. тонн.

Преференції мають ввести восени терміном на три роки, як доповнення до Угоди щодо поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі.

Нагадаємо, торік у вересні Єврокомісія запропонувала підвищити квоти на експорт низки українських товарів. Зокрема, на кукурудзу - на 650 тис. тонн, пшеницю - на 100 тис. тонн, ячмінь - на 350 тис. тонн, крупу й оброблене зерно - на 7,8 тис. тонн, овес - на 4 тис. тонн, мед - на 3 тис. тонн, виноградний сік - на 500 тонн, оброблені томати - на 5 тис. тонн.

Відео Європейський Союз проголосував за торговельні преференції Україні

Залиште свій коментар

Вибір редакції