У Британії знайшли прототип Джеймса Бонда

У Британії знайшли прототип Джеймса Бонда

Ілюстрація

В основі деяких ескапад кіношпіона Джеймса Бонда лежать реальні історії за участю британських розвідників.

У Великобританії опублікована "перша офіційна історія" Секретної розвідувальної служби, більш відомої як MI-6. З неї кореспондент The Daily Mail Тім Шипман дізнався, що в основі деяких ескапад кіношпіона Джеймса Бонда лежать реальні історії з участю британських розвідників.

Авторові книги, професору Університету Куїнс Кейту Джеффрі надали необмежений доступ до історичних документів MI-6 - правда, що стосуються періоду лише до 1949 року і з умовою не розкривати досі збережених у таємниці імен шпигунів.

В одному з епізодів фільму "Голдфінгер" агент 007 спливає в гідрокостюмі, потім знімає його і залишається в бездоганному смокінгу. У 1940 році щось подібне на практиці здійснив голландський агент Пітер Тазелаар.

Як пише Джеффрі, він "висадився 23 листопада о 4:35 ранку біля прибережного казино в Шевенінгені - у фраку і пах спиртним. На ньому був надітий спеціальний гумовий костюм, щоб не вимокнути під час висадки ... Щоб підкріпити імідж завсідника вечірок, напарник Ерік Хазелхоф обризкав його кількома краплями бренді Hennessy XO".

Іншим прототипом Бонда став друг Яна Флемінга, шпигун Уилфрид Дандердейл на прізвисько Убиральня, "який мав слабкість до симпатичних жінок і швидких автомобілів".

"Відділ Q", який в бондіані уособлює персонаж Дезмонда Льюелліна і Джон Кліз, займався, наприклад, розробкою вибухових шаф для зберігання документації (з метою не допустити її захоплення супротивником). Результатом став "самозгоряючий сейф, здатний знищити дев'ять фунтів паперу менш ніж за дві хвилини".

Такі пристрої були відправлені до всіх резидентур MI-6 і британських посольств. Серед інших розробок - начинені наркотиками сигарети. Цей проект завершився невдачею, оскільки з'ясувалося, що "в нашій країні неможливо в достатній кількості роздобути кокаїн", цитує Джеффрі документи розвідки.

Основна відмінність Джеймса Бонда від істинних агентів MI-6, як стверджує Джеффрі, в тому, що в останніх не було "ліцензії на вбивство", хоча смертельні випадки, зрозуміло, бували, особливо під час війни.

Читайте також:

Розпочинаються зйомки 23-го епізоду "бондіани"

Автомобіль "агента 007" Джеймса Бонда виставлено на аукціон

Сценарист фільмів про Джеймса Бонда Том Манкевич помер у США

Повʼязані теми:

Наступна публікація