Генеральне прибирання за всіма правилами

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Якщо хоча б раз на місяць або два ефективно організувати генеральне прибирання, решту часу доведеться лише підтримувати чистоту.

Будь-яке прибирання починається з ревізії: неупереджено оцініть, які речі вам ще потрібні, а які марні. Безжально позбавтеся одягу, який не носите, книжок або старих журналів, які ніколи більше не станете читати. Не шкодуйте сувеніри або дрібниці, які вам не подобаються або порошаться в коробках. Цінні речі необов'язково викидати: їх можна подарувати або віддати знайомим, сусідам, а також віднести в дитячий будинок або з допомогою спеціалізованих сайтів поміняти на що-небудь потрібне. Позбувшись зайвого мотлоху, ви помітите, що в будинку легше дихається і стало просторіше. Але головне – фронт робіт значно зменшився, адже що більше вільного простору і порожніх поверхонь, то легше прибирати.

Необов'язково і навіть небажано робити генеральне прибирання за один день. Розбийте роботу на етапи, намагаючись укластися в кілька днів, і чергуйте складні та трудомісткі процедури з простими, наприклад, вимивши холодильник або вікна, розберіть аптечку або розсортуйте фотографії.

План роботи

Починайте прибирання з миття вікон.

Перший пункт програми – кухня.

Далі – спальня.

Продовжуйте у вітальні.

Закінчуйте у ванній, туалеті і, нарешті, в передпокої.

Перш ніж почати, завантажте в пральну машину штори, покривала, скатертини та інший великий текстиль.

Уборка_1
Getty Images/Fotobank

Кухня

Поставте холодильник на разморожування. Зметіть пил і павутину зі стін і з-під стелі. Розвантажте полиці і шафки, протріть їх дезінфікувальним засобом. Не забудьте про дверцята і поверхні зверху. Перевірте всі банки з сипучими: чи не завелася в них продуктова міль. Наступний пункт – світильники. Потім очистіть плиту, духовку та мікрохвильову піч. Зверніть увагу на стіни навколо плити і стінки самої плити: забруднені ділянки обробляйте з допомогою жирознищувачів: залиште їх на кілька хвилин, потім ретельно змийте. Обробіть бактерицидним засобом відро для сміття і простір навколо нього. Почистіть мийку, не забувши про стік. Пропилососьте і помийте підвіконня і батареї і вимийте холодильник. Далі протріть плінтуси, підметіть і вимийте підлогу.

Читайте також: МАЛЕНЬКІ ХИТРОЩІ СПРАВЖНЬОЇ ГОСПОДИНІ

Неприємно, але необхідно

Перш ніж починати прибирання кухні, займіться посудом. Наліт з каструль, сковорідок і інших великих предметів видаляйте за допомогою спеціальних засобів.

Якщо у вас немає посудомийної машини, фарфор і фаянс можна також обробити за допомогою спецзасобів, а можна по-старому прокип'ятити у великій каструлі або відрі з содою: навіщо вам зайвий раз дихати хімією?

Кришталь і тонке скло протріть сухими бавовняними ганчірочками.

Столове срібло і мельхіор прекрасно очищається зубним порошком.

Уборка_3
Getty Images/Fotobank

Спальня

Насамперед перевірте чистоту стін і стелі, за необхідності почистіть їх. Далі пропилососьте або вибийте матрац і подушки - в них, а також в килимах і важких гардинах накопичується найбільше пилу. Потім займіться шафами: зніміть і вийміть вміст, протріть всі полиці і ящики. Простежте, щоб в найближчих до вас відділеннях розташовувалися речі, необхідні в цей час року. Протріть підвіконня і батареї, освітлювальні прилади і меблі. Не забудьте про рамки картин і фотографій. Дрібні предмети можете обробляти по одному, а можете скласти у великий таз і помістити під струмінь води у ванній. Насамкінець пропилососьте і помийте плінтуси і підлогу, і кілька разів на рік цю процедуру бажано проводити з дезінфікувальними засобами.

Сезонні зміни

Мінімум двічі на рік доведеться потурбуватися про зміну місця для сезонних речей: непотрібні в цей час року ховайте на антресолі або верхні полиці шаф.

Розберіть речі за типами і складайте, виправши і почистивши їх. Щоб точно знати, що де лежить, наклейте на пакети стікери з підписами.

Вовняний одяг краще зберігати окремо, заклавши в пакети з ним засоби від молі або саше з лавандою.

Невживані речі на плічках також упакуйте в чохли і не забудьте про стікери.

Перш ніж складати на зберігання взуття, гарненько просушіть і провітріть його, а потім почистіть і натріть, не пошкодувавши крему.

У кожну коробку з взуттям на хутрі обов'язково покладіть засіб від молі.

Вітальня

Пропилососьте м'які меблі, знімні чохли виперіть. Потім займіться килимами: їх потрібно чистити з двох боків, а ще краще як слід вибити на свіжому повітрі. Синтетичні екземпляри можна обробити за допомогою мийного пилососа або навіть випрати в досить ємній пральній машині. Потім протріть пил з усіх поверхонь. Кілька разів на рікі повністю розвантажте книжкові шафи і полиці, і не тільки щоб очистити їх, а й для того, щоб провітрити книги. Відполіруйте дерев'яні частини меблів. Подбайте про чистоту кімнатних рослин: ретельно протріть від пилу великоолисті, а квіти з дрібними листочками відправте під душ. Закінчуйте прибирання миттям підлоги. Якщо вона паркетна, використовуйте ледь вологу ганчірку, а після того як вона висохне, натріть спеціальними засобами.

Ванна і туалет

Зніміть з полиць всі баночки, тюбики й флакончики, складіть їх у великий таз, помийте і винесіть. Почистіть і помийте стіни: для застарілих плям на кахлі чудово підійде засіб для миття скла. Потемнілу затірку між плитками можна спробувати очистити за допомогою засобу для чищення ванни або, більш радикально, рідиною від накипу. Вдихання парів хімічних помічників в закритому приміщенні дуже шкідливе, тож, обприскавши забруднені шви, залиште їх на певний час і займіться чим-небудь іншим. Якщо нічого не допомогло, затірку доведеться оновлювати повністю. Постарайтеся поєднати токсичні заходи, одночасно зі швами обприскавши спецзасобами вапняний наліт та плями іржі на санфаянсі. Змивайте побутову хімію, не шкодуючи води, і перш ніж продовжувати збирання, провітріть приміщення.

Далі протріть шафки, полички і дзеркало і переходьте до приємних процедур: розставте назад на полиці всі ваші улюблені косметичні засоби.

В туалеті також починайте зі стін, потім, використовуючи дезінфікувальні засоби, переходьте до чищення унітазу і аксесуарів і в обох приміщеннях закінчуйте підлогою.

Передпокій

Змахніть пил з усіх поверхонь, зокрема зі стін і стель. Розберіть і почистіть взуття і верхній одяг: непотрібні приберіть на зберігання. Вологою ганчіркою протріть взуттєві полиці. Почистіть, а ще краще виперіть килимки. Пропилососьте і ретельно промийте підлогу, а щоб перегородити шлях до помешкання вуличного бруду, покладіть у двері килимок-брудовбирач і регулярно очищайте його.

Уборка_2
Getty Images/Fotobank

Наші помічники

Мийні засоби для вікон та інших скляних поверхонь;

засоби, що знищують жир, вапняний наліт, іржу;

мийні для мікрохвильовки, духовки;

очисні порошки і гелі;

порошки, що прочищають труби та стоки;

засоби для обробки килимів і оббиття;

поліролі для меблів;

гумові рукавички, губки та серветки.

Софія Фарах

Читайте також: Як і чим дезінфікувати своє помешкання під час карантину?

Залиште свій коментар

Вибір редакції