Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Американські вчені відкрили новий вид полум'я

Зовні воно нагадує смерч блакитного кольору.

У США вчені з Мерілендського університету відкрили новий вид полум'я, яке зовні нагадує вогненний смерч блакитного кольору.

Дослідники описують новий вид вогню як невеликий "блакитний вихор" і відзначають, що подібний стан полум'я раніше не спостерігався. Полум'я дуже стабільне, а горіння протікає без утворення кіптяви, передає Slon.ru.

Щоб виявити новий вид вогню, вчені використовували рідке паливо гептан (н-гептан), розлите на поверхні води, і боковий вітер, щоб отримати вогняний вихор, який може виникнути в природних умовах.

Спочатку полум'я має звичайний жовтий колір, що свідчить про неповное згоряння, у результаті якого виходить дим, сажа і кіптява. Пізніше паливо випаровується і змішується з киснем, внаслідок чого вогонь набуває синьо-фіолетового кольору і дає значно менше викидів.

Вчені поки не до кінця розуміють, як утворюється блакитний вогняний вихор, але, за їхніми словами, створити та підтримувати таке полум'я відносно довгий час нескладно. Дослідники сподіваються, що новий тип полум'я дозволить знайти екологічні способи боротьби з розливами нафти на поверхні води: їх можна буде спалювати без утворення диму і кіптяви, характерних для горіння нафтопродуктів.

Залиште свій коментар

Вибір редакції