Хіміки створили з нанотрубок штучний м'яз

Хіміки створили з нанотрубок штучний м'яз

Фото: membrana.ru

Експериментально було доведено, що ККД приладу прирівнюється до ККД електродвигуна.

Волокно, отримане вченими. Ілюстрація авторів дослідження
Вчені створили з вуглецевих нанотрубок штучний "мускул".

Прилад являє собою волокно довжиною кілька сантиметрів з переплетених по спіралі вуглецевих нанотрубок, поміщене в розчин електроліту. Діаметр нанотрубок (у роботі використовувалися багатостінні трубки) становив близько 10 нанометрів, а товщина волокна - близько 10 мікрометрів.

Якщо через таке волокно пропустити електричний струм, то всередину трубок спрямовуються іони. При цьому вони збільшуються у товщині і скорочуються. Через те, що у волокні нанотрубки заплетені по спіралі, кінець волокна під час скорочення здійснює обертальні рухи. Якщо напрямок струму змінюється, то змінюється і напрям обертання.

Максимальне закручення волокна (тобто поворот після якого обертання з природних причин припинялося) склало 250 градусів на один міліметр волокна. За словами вчених, це більше, ніж у будь-якого іншого штучного мускула.

В рамках роботи учені провели тестування того, наскільки добре працює даний мотор. Для цього до кінця волокна вчені прикріпили гвинт, маса якого перевищувала масу мускула в 2000 разів. В результаті ученим вдалося добитися швидкості обертання гвинта до 590 обертів на хвилину. Виявилося, що отриманий ККД прирівнюється до ККД електродвигуна.

За словами дослідників, їх конструкція нагадує мускульні структури, які, наприклад, зустрічаються у хоботах у слонів.

Стаття вчених з'явилася в журналі Science, а її короткий виклад приводиться в прес-релізі Королівського хімічного суспільства.

Читайте також:

Світ стоїть на порозі створення нової електроніки

Голландські фізики навчилися щільно упаковувати кроликів

Вчені розробили штучний ніс, який може знайти рак

Індійські вчені винайшли нанотаблетки

Повʼязані теми:

Наступна публікація