Голландські фізики навчилися щільно упаковувати кроликів

Метою дослідження було вивчення щільних упаковок наночастинок, багато з яких можуть мати неопуклу форму.

Група вчених з Голландії провела комп'ютерне моделювання щільної упаковки 17 класів неопуклих фігур. Серед фігур, що вивчалися, була модель кролика. Стаття вчених з'явилася в журналі Physical Review Letters.

Метою дослідження було вивчення щільних упаковок наночастинок, багато з яких можуть мати неопуклу форму. До таких форм належать, наприклад, правильні зірчасті багатогранники - фігури, які одержують з правильних багатогранників різного роду операціями, пов'язаними з продовженням ребер і граней.

Серед іншого, вченим вдалося упакувати урізані тетраедри із щільністю порядку 0,988. У роботі йдеться про те, що подібні тетраедри можуть моделювати димери - складні молекули, що складаються з двох шматків більш простих молекул. У свою чергу максимальна щільність упаковки кроликів в моделі склала 0,661.

Також щільні упаковки частинок тісно пов'язані з фазовим переходом в колоїдних системах - чимось середнім між дрібними частинками і розчинами. Прикладом таких систем можуть служити пластикові частинки нано-або мікрометрового діаметра, поміщені в воду. Коли щільність таких частинок досягає певного значення, вони втрачають мобільність і утворюють тверде тіло.

У серпні 2011 року в Physical Review Letters з'явилася стаття, в якій вчені вивчали подібне "тужавіння" колоїдних систем, що складаються з пластикових еліпсоїдів обертання з осями 3,33 мікрометра і 0,56 мікрометра.

Читайте також:

Фізики виявили частинку, яка рухається швидше за світло

Фізики змоделювали кінець часу

Учені довели, що машина часу працювати не буде

Потік даних з адронного колайдера перетворили на музику

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: