Метеорологи відмінили кінець світу у 2012 році

Під час конференції провідні метеорологи заявили, що кінця світу у 2012 році не буде і закликали поки почекати з панічними настроями стосовно апокаліпсису.

Фахівці з клімату та представники метеорологічних служб під час конференції "Проблеми адаптації до змін клімату" у Москві (Росія) дійшли висновку, що з панічними настроями стосовно кінця світу варто почекати.

Глава Росгідромету Олександр Фролов справедливо зазначив, що кінець світу пророкують не в перший раз, і заявив, що слід від таких прогнозів звернутися до розвитку дослідницьких механізмів, що дозволяють розташовувати точну інформацією про проблему.

"Існуючий сьогодні розрив між потребами кліматичної інформації та можливостями кліматичної науки може бути ліквідований шляхом прийняття глобальної рамкової основи кліматичного обслуговування. Можливо, настав час подумати про формування глобальної ініціативи щодо прискорення адаптації до змін клімату під егідою ООН", - сказав Фролов.

Читайте також: Землю спустошать екстремальні зими і незвичайні погодні аномалії

Олександр Бедрицький, спеціальний представник президента РФ з питань клімату, погодився з керівником Росгідромету і висловив думку, що проблема адаптації є першочерговою, оскільки адекватні заходи, що дозволяють пристосуватися до кліматичних змін, зроблять можливим уникнення великої кількості жертв.

Цю думку поділяє і завідувач кафедрою метеорології і кліматології географічного факультету МДУ Олександр Кіслов, кажучи про те, що екологічні та економічні наслідки потепління не змусять себе чекати. Але буде це не через рік чи два, і вже, тим паче, не в 2012 році.

"Відгук окремих регіонів на глобальні зміни дуже різний. У кожному регіоні панує свій природно-екологічний процес, викликаний зміною клімату ", - пояснив він.

Нагадаємо, минулого тижня багато шуму наробили витяги з чергової, п'ятої за рахунком, оцінної доповіді Міжурядової групи експертів зі зміни клімату (МГЕЗК).

Хоча сама доповідь буде оприлюднена лише в ході конференції в Уганді 14-17 листопада, деякі відомості про безрадісне майбутнє стали відомі вже зараз.

Читайте також: Землю накриють нищівні зливи, урагани та повені

Згідно з документом, цивілізації доведеться зіткнутися з руйнівними дощами і найсильнішою посухою.

Якщо зараз катастрофічні зливи трапляються раз на 20 років, то до кінця століття вони будуть відбуватися кожні п'ять років і можуть супроводжуватися руйнівними ураганами. Що стосується посух, ще достеменно не встановлено, які будуть їхні масштаби.

Називати регіони, які постраждають в першу чергу від наслідків кліматичного колапсу, експерти Міжурядової групи категорично відмовляються доти, поки доповідь не буде представлена повністю/

Читайте також:

Від Антарктиди відколеться гігантський айсберг

Глобальне потепління змусить тварин і рослини зменшуватися

Зміни клімату провокують громадянські війни

Кліматологи назвали річки Землі основним чинником зміни клімату

Вчені з'ясували, чому Антарктида стала крижаною пустелею

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: