Вчені назвали точний час появи Місяця

До своїх висновків учені прийшли, провівши радіоізотопне датування уран-свинцевим методом восьми зразків циркону.

Американські геофізики визначили точний, на їхню думку, час народження Місяця.

Про це пише "Лента.ру".

Формування кори супутника Землі, згідно з проведеним вченими аналізу, почалося 4,51 мільярда років тому, що вказує на появу Місяця протягом перших 60 мільйонів років після формування Сонячної системи. До своїх висновків учені прийшли, провівши радіоізотопне датування уран-свинцевим методом восьми зразків циркону.

Циркон формується при застиганні магми і багатий ураном, що дозволяє відстежити по вмісту в ньому свинцю, його продукту розпаду, вік мінералу. Точний час формування Місяця може допомогти вченим визначити його походження.

Згідно з попередніми оцінками, проведеними з тими ж зразками, супутник Землі утворився через 68-120 мільйонів років після народження Сонячної системи.

Нагадаємо, що раніше американські вчені провели найточніший на сьогоднішній день вимірювання вмісту ізотопів у зразках Місяця, завдяки чому спростували поширену теорію формування супутника Землі.

Так, вчені-геохіміки проаналізували зміст трьох стабільних ізотопів калію у породах Місяця і Землі. Отримані дані вказують на майже однаковий зміст різновидів атомів у зразках з супутника і планети, що вказує на спільність їх походження.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: