ЦВК "нарізала" виборчі округи

Дата публікації
Перегляди
3076
Поділитись:
WhatsApp
Viber
ЦВК "нарізала" виборчі округи

ЦВК визначилася з нарізкою округів

В ході "нарізки" виникла дискусія з приводу формування округів у Житомирській, Вінницькій областях та місті Києві.

ЦВК на засіданні в суботу, 28 квітня ухвалила рішення про створення 225 одномандатних виборчих округів по виборах до Верховної ради.

За таке рішення проголосувало 10 членів ЦВК, 5 утрималися. Дане рішення зачитав голова ЦВК Володимир Шаповал.

При цьому він назвав адміністративно-територіальні одиниці, які входять в кожен округ, а також населений пункт, в якому розміщений центр кожного округу.

Шаповал повідомив, що середня кількість виборців в одному окрузі, виходячи з даних державного реєстру, становить 161 140 чоловік, допустиме відхилення від цієї чисельності - 12%.

В ході прийняття даного рішення виникла дискусія з приводу формування округів у Житомирській, Вінницькій областях та місті Києві.

При остаточному голосуванні по 9 членів ЦВК підтримали альтернативний варіант створення округів в Житомирській та Вінницькій областях - "за" проголосували 9 членів ЦВК.

Однак альтернативний варіант з формуванням округів по Києву підтримали лише 6 членів комісії, а за остаточний варіант даного рішення ЦВК проголосували 10 членів, які представляють провладні політичні сили, а решта 5 утрималися.

За попередніми даними, по одному з округів в Житомирській області буде балотуватися лідер Народної партії Володимир Литвин, а член ЦВК Осадчук призначений в ЦВК за квотою Литвина.

Передбачається, що в одному з округів у Вінницькій області буде балотуватися міністр економічного розвитку і торгівлі Петро Порошенко.

Дане рішення ЦВК має бути оприлюднене в газетах "Голос України" і "Урядовий кур'єр" не пізніше 5 травня.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Рішення Верховної Ради
Дата публікації
Перегляди
3076
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація