Депутати визначилися з домашнім арештом

Дата публікації
Перегляди
2857
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Депутати визначилися з домашнім арештом

Рада ввела запобіжний захід у вигляді домашнього арешту

Верховна рада проголосувала за введення домашнього арешту строком на 2 місяці.

Нова редакція Кримінально-процесуального кодексу передбачатиме введення запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту.

За відповідну статтю проекту КПК проголосували 258 народних депутатів з 411, зареєстрованих в сесійній залі, повідомляє Уніан.

Домашній арешт полягає в забороні підозрюваному, обвинуваченому залишати житло цілодобово або в певний період доби.

Домашній арешт може бути застосований до особи, яка підозрюється або звинувачується в здійсненні злочину, за вчинення якого законом передбачено покарання у вигляді позбавлення волі.

Постанова про обрання запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту передається для виконання органу внутрішніх справ за місцем проживання підозрюваного, обвинуваченого.

Орган внутрішніх справ повинен негайно поставити на облік особу, щодо якої застосовано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту, і повідомити про це слідчому або суду, якщо запобіжний захід застосований під час судового провадження.

Працівники органу внутрішніх справ з метою контролю за поведінкою підозрюваного, обвинуваченого, який перебуває під домашнім арештом, мають право з'являтися до місця проживання цієї особи, вимагати надати усні або письмові пояснення з питань, пов'язаних з виконанням покладених на неї обов'язків, використовувати електронні засоби контролю.

Термін тримання особи під домашнім арештом не може перевищувати двох місяців. У разі необхідності він може бути продовжений до шести місяців за клопотанням прокурора. По закінченню цього терміну постанову про застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту припиняє свою дію і запобіжний захід скасовується.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Рішення Верховної Ради
Дата публікації
Перегляди
2857
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація