Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Геращенко переконана, що РФ хоче розвалити "мінський формат"

Потрібно змусити Росію виконувати зобов'язання.

Влада Росії незадоволена мінським форматом переговорів і прагне його розвалити.

Про це заявила перший віце-спікер Верховної Ради, представник України в гуманітарній підгрупі в Мінську Ірина Геращенко, - пише "Українська правда".

Вона нагадала, що у грудні минулого року щодо Росії Європа продовжила дію санкцій.

"Саме тому Москва так незадоволена мінським форматом і прагне його розвалити чужими руками, позбутися учасників груп, дискредитувати нашу роботу", - написала вона.

За словами Геращенко, наразі головним є змусити Росію виконувати зобов'язання. "Адже питання не в форматі, а виключно в безвідповідальності РФ. Агресивна і деструктивна позиція Москви сьогодні, по суті, заблокувала нормальну роботу Радбезу ООН, ОБСЄ, інших міжнародних організацій і робить безрезультатними будь-які міжнародні майданчики: чи то в Мінську, чи то  в Нью- Йорку чи у Відні". – написала вона.

"Тому питання стоїть не так в пошуку нових форматів чи розширенні нормандського формату та мінських груп, як в іншому: як примусити РФ шанувати норми міжнародного права і виконувати взяті на себе зобов'язання", - додала вона.

Про те, що санкції проти Росії будуть діяти, поки вона не виконає своїх зобов'язань у рамках Мінських угод, неодноразово заявляли західні політики. Зокрема, напередодні речник Державного департаменту США Джон Кірбі заявив, що дія санкцій буде тривати, відповідно, до звільнення Криму і виконання Москвою Мінських угод, однак додаватись вони не будуть. Водночас, у США заявляють, що бачать очікуваний економічний ефект від санкцій, але не бачать відповідної реакції Кремля.

Наприкінці квітня Конгресу запропонували на законодавчому рівні задекларувати підтримку України та відсіч російській агресії.

Відео У Мінську домовилися припинити вогонь на період Великодня та травневих свят на Донбасі

Залиште свій коментар

Вибір редакції