Клімкін: конфлікти у Європі мають одну спільну рису - участь у них РФ

Дата публікації
Клімкін: конфлікти у Європі мають одну спільну рису - участь у них РФ

Право на владу

Росія використовує конфліктні ситуації у власних геополітичних інтересах.

Події останнього десятиріччя продемонстрували, що вже не можна далі ігнорувати конфлікти в Європі та нехтувати їхніми уроками.

Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкіна під час відкритих дебатів з проблематики конфліктів у Європі у Радбезі ООН.

"Необхідно повернути увагу Ради Безпеки ООН до питань європейської безпеки", - заявив Клімкін.

Глава українського зовнішньополітичного відомства підкреслив, що невирішені конфлікти на Європейському континенті мають одну спільну рису – активну участь у них РФ, яка використовує конфліктні ситуації у власних геополітичних інтересах.

Клімкін зазначив, що якщо агресії не протидіяти, то "кожен "заморожений" конфлікт стане активним, а агресор продовжить створювати нові загрози та виклики стабільності".

Міністр закордонних справ України зупинився на питанні агресії РФ проти України. Він підкреслив, що РФ грубо порушила Будапештський меморандум 1994 року і три роки тому розпочала гібридну війну проти України.

"Такі дії, - продовжив міністр, - призвели до того, що європейська система безпеки, яка вважалася однією з найбільш стабільних, тепер під загрозою…".

Нагадаємо, що раніше міністр закордонних справ України Павло Клімкін наголосив на необхідності провести реформу в роботі Ради Безпеки ООН, щоб унеможливити зловживання з правом вето.

"Рада Безпеки має бути здатною ефективно реагувати на конфлікти незалежно від потенційної присутності держави-сторони конфлікту в якості постійного члену РБ ООН", - сказав український міністр.

Голова українського МЗС візьме участь у відкритих дебатах Ради Безпеки ООН

Голова українського МЗС візьме участь у відкритих дебатах Ради Безпеки ООН

 

Наступна публікація