Радіоактивний ізотоп: в атмосфері Землі виріс вміст йоду-131

Дата публікації
Радіоактивний ізотоп: в атмосфері Землі виріс вміст йоду-131

Reuters

У 2011 році в атмосфері Землі зафіксували приблизно таке ж підвищення вмісту йоду-131.

В атмосфері Землі в січні 2017 року зафіксували незначне підвищення вмісту радіоактивного ізотопу йод-131.

Про це повідомляє ScienceAlert.

Період напіврозпаду ізотопу становить вісім діб, що означає, що він потрапив в атмосферу незадовго до того, як його виявили.

Вперше підвищення вмісту ізотопу зафіксували в Норвегії, але моніторингова служба країни вирішила не повідомляти про це, оскільки кількість радіоактивного ізотопу не представляла ніякої небезпеки для здоров'я. Підвищення рівня йоду-131 виявили також у Чехії, Польщі, Німеччини та Іспанії. Зараз вмісту йоду-131 перебуває на звичайному рівні.

В Мережі почали обговорювати теорію про те, що на російському полігоні архіпелагу Нова Земля відбулися заборонені ядерні випробування. Але сейсмологи не помітили відповідної активності і ніяких інших ізотопів, викид яких супроводжує ядерні випробування, в атмосфері не зафіксовано.

Але чому підвищився вміст йоду-131 в атмосфері, досі невідомо.

Джерело витоку розташоване десь на території Східної Європи. Ймовірно, витік стався на фармацевтичному заводі — йод-131 використовується для лікування раку.

У 2011 році в атмосфері Землі зафіксували приблизно таке ж підвищення вмісту йоду-131.

Нагадаємо, що раніше повідомлялося, що на випробувальному атомному реакторі у місті Хальден, що в Норвегії, стався витік радіації.

За словами Норвезького агентства з радіаційного захисту, аварія сталася через технічний збій під час обробки палива в реакторній залі.

Наступна публікація