У Бельгії всьому населенню почнуть роздавати таблетки від радіації

Уряд вирішив розширити зону профілактичного розподілу таблеток від радіації.

Уряд Бельгії прийняв рішення про роздачу всьому населенню країни таблеток з високим вмістом йоду, які потрібні для захисту від радіації, передає BBC.

Як заявила міністр охорони здоров'я Меггі де Блок, раніше зона профілактичного розподілу таблеток від радіації становила 20 км в радіусі від АЕС. Тепер ця відстань збільшується до 100 км.

Враховуючи розташування АЕС у країні, в потенційно небезпечній зоні опинилися всі 11 млн населення Бельгії. Пігулки зі вмістом йоду покликані захистити щитовидну залозу, яка страждає при забрудненні навколишнього середовища радіонуклідами.

Передбачається, що цей захід набуде чинності з початку 2017 року.

Рішення бельгійського уряду було прийнято в ході обговорення ситуації навколо японської АЕС "Фукусіма", де в 2011 році в результаті землетрусу сталася аварія.

Всього в Бельгії працює сім атомних реакторів на двох АЕС: в містечку Дув (поряд з Антверпеном) на півночі і Тіанж (поблизу Льєжа) на півдні країни, а також один реактор в центрі ядерних досліджень в місті Мовляв.

Раніше сусідні Нідерланди, Люксембург і Німеччина звернулися до Брюсселю з вимогою призупинити роботу ядерних реакторів, де були зафіксовані збої в роботі. Зокрема, міністр навколишнього середовища Німеччини Барбара Хендрікс закликала Бельгію тимчасово призупинити експлуатацію одного з реакторів АЕС Дув і енергоблоку Тіанж до тих пір, поки не будуть надані докази їх безпеки.

Брюссель відповів на це відмовою.

Робота цих АЕС вже припинялася в 2012 році, коли в стінах реакторів були виявлені тріщини.

Голова "Партії зелених" Бельгії Жан-Марк Нолле підтримав ініціативу уряду країни щодо роздачі населенню таблеток, але наголосив, що це недостатня міра для захисту людей від можливих наслідків радіації.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: