Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Мітинг "євробляхерів": у Раді лежать два закони для врегулювання проблеми

Чи поставлять їх на голосування до початку літніх канікул – невідомо.

У Верховній Раді існують два законопроекти, готових до голосування, які дуже по-різному вирішують проблему авто з європейською реєстрацією, передає кореспондент ТСН.

Один, підготовлений головою комітету митної та податкової політики, пропонує трохи знизити митні платежі, а "євробляхерам" дати можливість розмитнити автівки на загальних підставах, або ж сплатити великий штраф – до 170 тис.грн і на рік позбутись водійських прав.

"Для тих громадян, які володіють де-факто такими автомобілями буде відтерміновано застосування штрафів на 6 місяців. Таким чином за півроку всі мають виконати необхідні процедури. Зважуючи на те, що велика кількість таких автомобілів в Україні, ми поставили такий великий строк до початку дії санкції. Для того, щоб всі у спокійному режимі могли провести митне оформлення та стати на облік", - каже авторка закону, нардеп Ніна Южаніна.

Фотогалерея З прапорами та парасольками: як акція протесту власників "євроблях" паралізувала центр Києва (9 фото)

Такий закон активістам не подобається, оскільки вони розраховують практично на повну амністію та невеликі платежі. Більш приємний для них – законопроект від "Самопомочі", який пропонує всі платежі обмежити 50% від вартості авто, а збір до ПФ взагалі скасувати. Законопроект Южаніної у "Самопомочі" критикують і кажуть, що він не вирішує проблем машин, які вже їздять Україною.

"Як вирішити проблему, яка вже є. Вони, ці сотні тисяч людей, не виїдуть, а ті штрафи, які пропонуються, - вони непідйомні. Це штовхатиме людей до нових правопорушень або ж взагалі кидати свої машини", - впевнений депутат Роман Семенуха.

Автори обох законів вважають, що нічого не заважає розглянути ці документи вже в четвер, 12 липня, у першому читанні, адже завтра – останній день роботи Ради перед літніми канікулами. Чи візьмуться депутати за ці закони – сумнівно, адже єдиного рішення проблеми не випрацьовано.

ВідеоРеакція нардепів на акцію протесту власників "євроблях"

Середмістя столиці заблоковане. Урядовий квартал - заполонили власники так званих "євроблях" - автомобілів із європейською реєстрацією. Мітингувальники поз'їжджалися з усієї країни. Протестують, кажуть, проти свавілля поліції - євробляхерів у регіонах, начебто, усе частіше зупиняють без будь-яких на то причин. 

Реакція нардепів на акцію протесту власників "євроблях"

Кореспондент ТСН Марія Васильєва

Вибір редакції