Порошенко розповів про виклики для України

Президент розповів про спротив щодо змін у країні.

Президент України Петро Порошенко розповів про виклики для України.

Про це Порошенко повідомив під час щорічного послання до українського парламенту про внутрішнє та зовнішнє становище країни.

"Приблизно за рік країна зануриться у передвиборчу кампанію. Навесні 2019 року - президентські вибори, восени того ж року - парламентські. Це означає, що у нас залишився рік для того, щоб активно працювати над реформами", - заявив Порошенко.

Окрім того, президент розповів про спротив щодо змін у країні.

"Чим далі країна рухається дорогою змін, тим активніший спротив різних груп впливу, ресурснозабезпеченої меншості у вигляді корумпованої бюрократії і послабленої, але ще доволі сильної олігархії, дуже великої кількості залежних від цієї групи людей. Дедалі частіше з'являються реваншистські ініціативи під гаслом "Воно не спрацювало". Пропонується скасувати реформи і нововведення, аби взяти під контроль новостворені інституції. Три роки тому мені особисто і більшості з вас думалось, що реформ хочуть усі. Насправді це не так. Противники змін є повсюду. Чимало їх розсілось в різних гілках влади і у фешенебельних бізнес-офісах", - сказав Порошенко.

За словами Порошенка, у кожній системі - правоохоронній, освітній, медичній тощо - зверху і донизу є великі впливові групи, яких точно влаштовує статус-кво.

"Якщо йдеться про системи, наголошую, спротив у них теж системний. По-третє, один із найнебезпечніших викликів є популізм. Популісти наче справжні кухарі збивають вершки на хвилі об'єктивного невдоволення людей. Декомунізація не знищила попиту на комуністичну ідеологію класової ненависті... Ба більше, цей попит посилився внаслідок соціально-економічної кризи і поглиблення розшарування між багатими і бідними. Звільнена комуністами електоральна ніша пустувала недовго. В ній дуже швидко засвоїлись кілька партій із кола нещодавних учасників проєвропейської коаліції", - додав Порошенко. 

Порошенко зауважив, що "над їхніми штабами синьо-жовті прапори, а соціальні гасла запозичені з архівів комуністів і Прогресивно-соціалістичної партії. У ролі захисників народу вони виглядають переконливо, поки не зазирнеш до їхніх електронних декларацій". 

Президент також заявив, що у найсвіжішому рейтингу Freedom House популісти названі подвійною небезпекою глобальної демократії разом із автократами. "Наш же навпаки - анархія і отаманщина... Особливо небезпечних розмірів ця проблема набула минулого  і на початку цього року. Наразі ми зняли її гостроту, але повністю усунути з порядку денного її ще не вдалось. Тим більше, що на цьому напрямку країна-агресор відчула для себе можливість розкачувати ситуацію всередині України", - розповів Порошенко. 

Нагадаємо, Порошенко заявив, що Україна вже вибрала із глибокої, смертельно небезпечної економічної та політичної прірви, але над нею нависає "хижа орда".

Залиште свій коментар