Путін планує загарбати  Донбас – Bloomberg

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Визнавати псевдореспубліки у Кремлі не планують. 

Президент РФ Володимир Путін посилює контроль над окупованими територіями Сходу України та хоче повністю відокремити Донбас від України шляхом поступової інтеграції з РФ. Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на власні джерела.

Агенція відзначає, що стратегія російського гаранта полягає у повному відокремлені прикордонних районів Донеччини та Луганщини. Про це журналістам повідомили три неназваних джерела, близькі до Москви. Також співрозмовники відзначають, що Путін не має ніяких планів щодо визнання чи анексії територій.

У матеріалі відзначається, що РФ поступово рухається до мети, використовуючи блокаду Донбасу як політичне прикриття, аби взяти на себе ключові економічні зв'язки з окупованими територіями. Минулого тижня російські залізниці скоротили ставки на перевезення вугілля та залізної руди в точках поблизу з Донбасом. Це дозволить Росії замінити українські поставки, призупинені з Києва.

"Зроблений наступний крок до відокремлення Донбасу - в цьому немає ніяких сумнівів", - сказав телефоном депутат нелегітимної Держдуми від "Єдиної Росії" Костянтин Затулін.

Його оцінку щодо кремлівських планів підтвердив Олексій Чеснаков, ек-співробітник Кремля,  який наразі консультує адміністрацію Путіна стосовно політики щодо України і ще один високопосадовець з уряду РФ, який побажав не називати свого імені.

Економіст Академії народного господарства та державної служби при президенті РФ Андрій Марголін висловив думку, що після двох років спаду економіки, Росія навряд чи може дозволити собі продовжувати "субсидіювати" окупований Донбас, тому має включати окуповані території комерційно, аби компенсувати витрати. 

"Чим менше ця економіка інтегрована з Росією, тим вищими будуть витрати", - сказав Марголін. 

Як повідомлялося раніше, ЗМІ писали, що ватажки так званих "ДНР" та "ЛНР" Олександр Захарченко та Ігор Плотницький почали "приєднання" окупованих територій до РФ, а у Кремлі тим часом підшукали для "націоналізованих" підприємств ОРДЛО нових постачальників сировини, щоб замінити втрачені через блокаду зв'язки з українськими підприємствами.

18 лютого прес-служба Кремля повідомила про підписання Володимиром Путіним указу про визнання так званих "паспортів" ОРДЛО

Президент Петро Порошенко у відповідь заявив, що визнавши "паспорти" "ДНР" та "ЛНР", президент Путін учергове підтвердив, що окупацією Донбасу керують не бойовики-сепаратисти, а безпосередньо Кремль.

Легалізацію так званих "паспортів" терористичних "ЛНР" і "ДНР" засудила світова спільнота, зокрема негативно висловилися в посольстві США в Україні та в ОБСЄ, назвавши такі дії порушенням Мінських угод та підриванням мирних зусиль в Україні

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції