Тимчук озвучив нову стратегію Путіна на Донбасі

Дата публікації
Перегляди
5797
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Тимчук озвучив нову стратегію Путіна на Донбасі

Володимир Путін / Фото: Reuters

На думку експерта, на окупованих територіях готуються до виборів. 

Тактика президента РФ Володимира Путіна щодо нав'язування Європі та США думки про те, що Україна – "держава-терорист" провалилася, тому він шукає подальші варіанти дій на окупованих територіях Донеччини та Луганщини.

Таку думку висловив нардеп та глава групи військово-політичних досліджень "Інформаційний спротив" Дмитро Тимчук.

На думку політика, один з варіантів подальших дій РФ  –  спроби повернути ОРДЛО Україні на умовах Кремля.

"Перший - імітувати остаточне оформлення "ЛДНР" у вигляді квазідержавних формувань, і тим самим тиснути на Київ - взяти ОРДЛО назад на умовах Путіна. У разі невдачі - придністровський сценарій. Другий варіант, звичайно ж, для Москви куди гірше порівняно з очевидним для неї варіантом виконання Мінських угод, але, як то кажуть, на безриб'ї і ліфчик портупея", - написав Тимчук.

Експерт наголошує, що наразі важко сказати, чи готовий Кремль визнати "ЛДНР" як "незалежні держави" і тим більше у перспективі "прийняти" їх до складу РФ. За словами нардепа "ступінь неадекватності Путіна загальновідома", а тому можна очікувати будь-чого.

"Факт же в тому, що недавнє визнання Путіним документів "ЛДНР" тільки підстьобнуло завзяття керівництва обох квазідержавних непорозумінь", - наголосив він.

Тимчук вважає, що саме до цього слід віднести нещодавні "указ" ватажка "ДНР" Олександра Захарченка про закріплення "кордону" з Україною.

Пояснив експерт і заборону дії фонду олігарха Ріната Ахметова на окупованих територіях Донеччини.

"Саме тому в "ЛДНР" зараз знову стали готуватися до другого кроку після визначення "державних кордонів" - проведення "місцевих виборів" без участі України. І тут терористам терміново знадобилося усунути зі сцени Ахметова - тому нині і заборонили діяльність в ОРДЛО його фонду "Допоможемо",  - додав Тимчук.

Він вважає, що Ахметов сам навряд поткнеться на "вибори" в Донецьку, але може відправити туди своїх людей.

"На жаль, в цих умовах сьогодні у Києва немає не тільки варіантів стратегії для різних сценаріїв, які нав'язані Москвою щодо Донбасу, а й хоча б якогось базового, концептуального бачення відновлення територіальної цілісності країни. І в цьому на сьогодні наша головна слабкість", - підсумував він.

Нагадаємо,  раніше прес-служба Кремля повідомила про підписання Володимиром Путіним указу про визнання так званих "паспортів" ОРДЛО

Президент Петро Порошенко у відповідь заявив, що визнавши "паспорти" "ДНР" та "ЛНР", президент РФ Володимир Путін учергове підтвердив, що окупацією Донбасу керують не бойовики-сепаратисти, а безпосередньо Кремль.

Легалізацію так званих "паспортів" терористичних "ЛНР" і "ДНР" засудила світова спільнота, зокрема негативно висловилися в посольстві США в Україні та в ОБСЄ, назвавши такі дії порушенням Мінських угод та підриванням мирних зусиль в Україні

Визнання Росією документів "ЛНР" та "ДНР" спричинило шквал обурення у світі

Визнання Росією документів "ЛНР" та "ДНР" спричинило шквал обурення у світі

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
5797
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація