2018-й став четвертим найтеплішим роком за історію спостережень

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Середня світова температура була вищою на 0,79 градусів.

2018 рік став четвертим найтеплішим роком за всю історію метеорологічних спостережень.

Згідно з даними NASA і Національного управління океанічних і атмосферних досліджень, середня світова температура в 2018 році була на 1,42 градуса за Фаренгейтом (приблизно 0,79 градусів за Цельсієм) вище середньорічних величин в 20-му столітті.

Середня температура на поверхні моря була на 0,66 градусів вище за середньорічну, тоді як температура поверхні суші була вище на 1,12 градусів. Значна частина Європи, Нової Зеландії та частин Близького Сходу та Росії мала рекордну температуру землі.

Це означає, що середньосвітові температури в 2018 році були одними з найвищих, починаючи від 1880 року. Минулий рік посів четверте місце в цьому списку - після 2016 року (найтепліший), 2015 року (друге місце) та 2017 року (третє місце).

У доповіді йдеться, що в 2018 році США пережили 14 погодних та кліматичних катастроф, кожна з яких завдала мільярдні збитки для держави, загальна сума склала близько 91 мільярдів доларів. 

Клімат, погода, спека, Інфографіка

На першому місці опинилися ураган Майкл, який спричинив збитки у розмірі 25 мільярдів доларів, а також лісові пожежі на заході США та ураган Флоренція, кожен з яких завдав 24 мільярдів доларів збитків.

Нагадаємо, учені підрахували, скільки у землян залишилось часу, щоб зупинити катастрофічні зміни клімату - увесь світ має вжити "безпрецедентних" заходів до 2050 року і звести нанівець викиди вуглекислого газу, аби запобігти смертельним наслідкам глобального потепління.

Відео Через різке потепління в Україну прийшла відлига

На зміну лютій зимі наприкінці січня про себе вирішила нагадати весна. Синоптики сьогодні зафіксували подекуди до 13 градусів тепла. Ефект не забарився: українські міста попливли, а прихований під калюжами лід влаштував аншлаг у травмпунктах.

Через різке потепління в Україну прийшла відлига

Залиште свій коментар

Вибір редакції