Білорусь готують до російської анексії – опозиціонер Статкевич

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Він розповів деталі Кремлівського плану щодо захоплення білоруського суверенітету.

Білоруський опозиціонер Микола Статкевич розповів, як російська влада готується до фактичного початку "процесу поглинання Білорусі".

Про деталі Кремлівського плану він написав на своїй сторінці у Facebook.

"Багаторічні підготовчі зусилля Кремля з поглинання Білорусі близькі до вирішального етапу. Процес інкорпорації нашої країни планують зробити незворотнім протягом найближчого півроку. Поспіх зрозумілий - білоруський народ може скинути ненависного "президента", який не впорався з вкраденими повноваженнями і скоро зіткнеться з масовими протестами", - заявив Статкевич.

За його словами, Москва планує у рамках "битви за Білорусь" спочатку скоротити дотації цій країні. Для їхнього відновлення вона вимагатиме дві умови: розгортання російської військової бази на території Білорусі (як привід використовуватиметься розгортання бази США у Польщі) та вибори "союзного парламенту" з надширокими повноваженнями.

"Ці поступки суверенітету зроблять процес поглинання Білорусі незворотнім. Якщо на нашій території розмістяться російські війська, то в потрібний Кремлю момент вони зможуть взяти під контроль центральні органи влади Білорусі. Як це було в Прибалтиці в 1940 році або в Криму в 2014 році. А "союзний парламент" тут же затвердить поглинання нашої країни Росією. Призначеним білоруським "депутатам" не важливо, кому служити", - запевнив Статкевич.

БЕЛАРУСЬ ГОТОВЯТ К АННЕКСИИ Многолетние подготовительные усилия Кремля по поглощению Беларуси близки к решающему этапу....

Опубліковано Міколою Статкевічем Неділя, 30 вересня 2018 р.

Політик підкреслив, що направив у посольства США та Польщі пропозицію розгортати американську військову базу на польській території лише у відповідь на російську базу в Білорусі. Це може стати стримувальним фактором для планів Москви.

Нагадаємо, наприкінці серпня 2018 року Білорусь погодилась прийняти Михайла Бабича послом Росії у своїй країні, якого до того не схвалила Україна. На думку експертів, Україна в 2016 році заблокувала призначення, бо посадовець не мав досвіду дипломатичної роботи, був причетний до силових структур РФ, зокрема входив до російського радбезу, а отже особисто брав участь в ухваленні рішення про анексію Криму. Також Бабич проходив службу у КДБ СРСР і військах Росії.

ВідеоЧому у Білорусі затримують українців і зливають інформацію РФ

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції