"Братиславський процес": Словаччина приймає великий саміт ЄС

Братислава проведе наймасштабніші заходи по забезпеченню безпеки з 2005 року, з тих пір, як президент Джордж Буш і Володимир Путін зустрічалися в Братиславі.

Велика кількість поліції і неймовірні амбіції: словацька столиця готується до великого саміту ЄС у п'ятницю. Він повинен покласти край кризі і створити єдине, чинне співтовариство.

Про це пише Крістоф Танею у статті "ЄС: "Надія на "братиславський процес", опублікованій на сайті газети Die Presse.

"У п'ятницю Братислава перетвориться найохороняєме місто в Європі", - заявив Ярослав Малик. І він знає, про що говорить. Оскільки заступник начальника поліції несе основну відповідальність за загальну координацію всіх заходів безпеки під час головування Словаччини в ЄС, яке триватиме до кінця року. Він також координує взаємодію поліції, швидкої допомоги, пожежної служби і армії на майбутньому саміті. Крім лідерів 27 країн ЄС (без Великобританії) столиця Словаччини в п'ятницю чекає також на сотню дипломатів і майже 2000 акредитованих журналістів, фотографів і телеоператорів.

У п'ятницю Братислава проведе наймасштабніші заходи по забезпеченню безпеки з 2005 року, з тих пір, як президент Джордж Буш і Володимир Путін зустрічалися в Братиславі. Але в цей раз кількість людей, які потребують захисту, незрівнянно більше, Малік повідомив в інтерв'ю газеті "Die Presse". Тільки в день проведення будуть задіяні декілька тисяч співробітників поліції і інші сили.

Проколів з безпекою Словаччина не може собі дозволити. Країна звинувачує Грецію в дуже слабкому захисті зовнішніх кордонів ЄС, але сама контролює лише приблизно 100 кілометрів лісистого кордону з Україною. Досі під європейською солідарністю в міграційній кризі Словаччина розуміла тільки підтримку в забезпеченні безпеки кордонів.

Якщо мова заходила про прийом біженців, Братислава зазвичай відмовлялася. На кордоні з Угорщиною, Словенією і Македонією давно стоять словацькі поліцейські і солдати, інші країни взагалі ставлять під сумнів такого роду підтримку.

Схоже, як головуючої країни, Словаччина змогла здивувати багатьох партнерів по ЄС. Наприклад, міністр фінансів Німеччини Вольфганг Шойбле, наприкінці саміту Єврогрупи (Ecofin) розхвалював країну: "Словаччина все так чудово організувала, планка для майбутніх головуючих країн поставлено дуже високо".

Подолання "брексита"

Прем'єр-міністр Роберт Фіцо, який виступає проти грандів ЄС, схоже, підпорядкував своїм амбіціям і такий проект, як головування в ЄС. На неформальному саміті ЄС у Братиславі він хоче розробити стратегію, яка допоможе Європі подолати шок після "брексита" і створити новий порядок. "Я хочу назвати це братиславським процесом", - розповідав Фіцо свої партнерам по ЄС протягом декількох тижнів. Але все ж іноді у нього прослизають догматичні формулювання про те, що він завжди застерігав ЄС від неконтрольованої імміграції, яка принесе терор в Європу. Хоча, у такому випадку спішно втручається його міністр закордонних справ Мирослав Лайчак, з формулюваннями, які люблять чути в інших столицях ЄС: Європа повинна стати ближче до своїх громадян.

"ЄС повинен стати ближчим до громадян, це означає, що він повинен займатися темами, які розуміють громадяни і які вважають важливими для себе. Тому що сьогодні цього не відбувається". Саміт у Братиславі повинен "послати чіткий сигнал про те, що ЄС єдиний діючий і знає, чого від нього очікують громадяни", - каже безпартійний дипломат. Після блискучого успіху під час головування в ЄС, він розраховує стати наступником Пан Гі Муна і зайняти посаду Генерального секретаря ООН.

Залиште свій коментар

Наступна публікація